Bursa'da Mutlu Yuva Derneği toplantısı yapıldı

Bursa Valisi İzzettin Küçük, bakıma muhtaç, yetim ve risk altındaki çocukları topluma kazandırmak amacıyla kurulan kimsesiz ve hayata üreten bireyler olarak katılmalarını sağlamak amacıyla tertiplenen 'Mutlu Yuva Derneği'nin düzenlediği toplantıya katıldı.

Bursa'da Mutlu Yuva Derneği toplantısı yapıldı

Mutlu Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Profesör Dr. Mehmet Emin Ay, Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Sarı, Başkan Yardımcısı Veysel Bakgör, yönetim kurulu üyeleri ve hayırseverlerin katıldığı yemekli toplantıda Vali Küçük "Çocuklarımızın daha iyi şartlarda yaşayacağı, mutlu yuvaları kurmak ve bu yuvalara destek olmak bizlerin vicdani sorumluluğudur" sözlerini kullandı.

Vali İzzettin Küçük; " Sizlerin desteği ile kimsesiz çocuklarımız yeni ve düzenli bir hayata kavuşuyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Mutlu Yuva Derneği'nin hayata geçirdiği ortak proje ile kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocuklara yeni yaşam alanları oluşturulmaktadır. Kalabalık yurt hayatının getirdiği olumsuz şartlarını iyileştirmek, başta manevi eğitimleri olmak üzere, çocukların ev ortamını yaşayarak,   komşuluk ve mahalle olgusunu öğrendiği, toplumla iç içe yaşayarak sosyal yaşamın sorumluluklarını öğrendiği ve hayata üreten bireyler olarak katılmalarının sağlandığı mutlu yuvalar bu proje ile hayata geçti. Düzenlenen bu toplantılar bizler için olduğu kadar bu yavrularımız içinde çok önemli. Geçen yıl 12 adet mutlu yuvamız vardı. Düzenlenen bu organizasyonlar ile mutlu yuva sayımız 16'ya çıktı. 16 mutlu yuvada 80 evladımız barınmakta ve hayata güçlü bir şekilde hazırlanmaktadır. Her yemekten sonra bereket oluyor, bu yemeklerin böyle bir bereketi var.

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE

Sevgili dostlar, bağımlılıkla mücadele konusundaki çalışmalarımızı biliyorsunuz. Bağımlı gençlerle, çocuklarla ilgili yapılan mücadelede bir yere varıyoruz. Bu çocuklar neden madde bağımlısı oldu, niye suça bulaştı, o izi sürüyoruz. Yapılan çalışmalar neticesinde geldiğimiz son nokta şu; ya ailesiz çocuklar ya da ailesi olup da umursanmayan, ilgi alaka görmeyen, sevgi görmeyen çocuklar maalesef bu olumsuzluk tablosunun hedef tahtası oluyorlar.  Özellikle belirtmek isterim, böyle çocuklar varsa, bu çocukları görüyor ve bir şey yapmıyorsak hiç birimizin çocuğu güvende değildir. Yaptığımız iş sadece kimsesiz çocukları korumak değil kendi çocuklarımızı da zırha büründürmektir. Kendi çocuklarımızın geleceğini teminat altına almaktır. Kısacası sevgi, şefkat ve merhamet ile büyüyen çocuklar gelecek nesillerin teminatıdır." dedi.

Mutlu Yuva Dernek Başkanı Profesör Dr. Mehmet Emin Ay yaptığı konuşmada; "Sayın Valimiz İzzettin Küçük'ün katkıları ile 12 olan yuvamızın sayısını bu yıl 16'ya çıkardık. Bu evlerde kalan 80 yavrumuzu ise tecrübeli ellere emanet ettik. Bizlerin çocukları yetiştirme anlayışı onların aile sıcaklığını duyarak, komşuluk ilişkilerini yaşayarak, sorumluluk sahibi birer fert olarak yetiştirilip topluma kazandırılmasıdır. Bu son derece önemli vazifeyi Bursa'da hamdolsun bu işe gönül vermiş olan yönetim kurulu üyelerimizle beraber yürütmekteyiz. Geçen yıl tanıtım yemeğinden sonra şu anda içinizde bulunan çok değerli gönül dostlarımız yeni evler açmamız konusunda bizlere kıymetli katkılarda bulundular. Bu değerli katkılar için sizlere şükran ifadelerimizi sunmak üzere bu yemeği tertip etmiş olduk, teşriflerinizden dolayı hürmetle, muhabbetle şükranlarımı arz ediyorum." dedi.

Gönüllerin seferber olduğu toplantı Mutlu Yuvalarda kalan çocukların 11 Mayıs 2018'de sergileyeceği 'Medeniyetimizden İnciler' adlı programın duyurusu ile sona erdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!