Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da muhtardan tepki çeken hareket! Ağza alınmayacak küfürler etti iddiası (ÖZEL HABER)

Bursa Yıldırım'da Mehmet Akif Ersoy Mahallesi sakinleri 1 aydır muhtarlığın yanında bulunan bank ve bahçeyi kullanamıyor. Mahalle muhtarı bankın kendisine ait olduğunu söyleyip, her gün kapıyı kilitliyor.

Bursa'da muhtardan tepki çeken hareket! Ağza alınmayacak küfürler etti iddiası (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bursa Yıldırım'da Mehmet Akif Ersoy Mahallesi sakinleri muhtarlığın yan tarafında bulunan bank ve bahçeyi bir süredir kullanamıyor. 

Mahalle muhtarı bankın bulunduğu kısmı her gün kilitliyor. 

Bankın çocuklar ve gençler tarafından kullanılmasını isteyen vatandaşlar, bu sorun için yetkililerden yardım bekliyor.

"AĞZA ALINMAYACAK HAKARETLER ETTİ" 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde ikamet eden Hayati Çakır, "Muhtar park kirlendiği için bizlerin kullanımına açmıyor. Sonuçta oraya çocuklar ve gençler oturuyor. İster istemez park kirleniyor ama yetkililer temizliyor zaten. Kendisi açmamakta ısrar etti. Ben de muhtarı şikâyet ettim ve bu yüzden ağza alınmayacak hakaretler etti bana. Bunların yanı sıra utanmaz, aşağılık dedi. Ben de onu şikâyet edeceğimi söyledim. Çünkü belediye bu parkı halkın hizmetine sunmuş. 'Açmayacağım, istediğiniz yere şikâyet edin. Park benim' dedi. Şikâyetimin üzerine belediye ekipleri gelmiş. Ekiplere parkı kilitlemediğini söylemiş. Belediyeden meclis üyesi bir arkadaşımız biraz araştırma yapmış. Burası Mahalle Konağı olarak gözüküyormuş. Park olarak gözükmüyormuş. Mahalle Konağı olarak gözüktüğü için belediye de şu an açılması için çalışma yapıyormuş. Mahalle Konağı da olsa halkın hizmetine yapılmış bir yer. 1 aydır kapalı ve ben açılmasını istiyorum" dedi. 

Bursada Bugün ekibi Mahalle Muhtarı Hatice Şahin ile telefonda görüştü. Muhtar Şahin, parkın kendisine ait olduğunu, yetkili kişilerle görüştüğünü ve özel olarak röportaj verip, kendisini savunmayacağını dile getirdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!