Bursa'da Mirzaoba, Yörük Türkmen Şenliğiyle renklendi

Mudanya Belediyesi, Mirzaoba Mahallesi'nde geleneksel hale getirilen Yörük Türkmen Şenliği'ni bu yıl da coşkulu bir etkinlikle gerçekleştirdi.

Bursa'da Mirzaoba, Yörük Türkmen Şenliğiyle renklendi

Mudanya Belediyesi, Mirzaoba Mahallesi'nde geleneksel hale getirilen Yörük Türkmen Şenliği'ni bu yıl da coşkulu bir etkinlikle gerçekleştirdi.

Bu yıl 11.'si düzenlenen şenlik, mahalle meydanında onlarca kişiyi buluşturdu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinliklere Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Milli Savunma eski Bakanı ve CHP Bursa geçmiş dönem milletvekili Turhan Tayan, Belediye Başkan Yardımcısı Servet Usta, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sevgi Ursavaş, Muhtarlar Derneği Başkanı Sadettin Tamaç, Mahalle Muhtarı Hakkı Aksoy, CHP İlçe Başkanı Ergül Batman ve ilçe örgütü ile mahalleliler katıldı. Bursa Mehter Takımı ve Tarihi Mudanya Bandosu'nun konserleriyle devam eden etkinliklerde, Mudanya Belediyesi Hak Dansları ekibinin yöresel oyunları büyük alkış aldı.

Etkinlik sonunda Yörük Kızı Selma Yavuz ve ekibi, Yörük türkülerini seslendirerek izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Mirzaoba Mahalle Muhtarı Hakkı Aksoy, çok kültürlü bir yapıya sahip olan Mudanya'nın değerlerini yaşatan Başkan Hayri Türkyılmaz ve Mudanya Belediyesi'ne teşekkür etti. Göreve geldiğinde Mudanya'yı sahip olduğu tüm değerleriyle geleceğe taşıma sözü verdiğini hatırlatan Başkan Hayri Türkyılmaz, "Mudanya'da güzel şeyler olacak, Mudanya ile herkes gurur duyacak demiştik. Her mahallemizin değerlerini ortaya çıkarma ve yaşatma konusunda çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor. 51 ay önce sizlerin de desteğiyle göreve geldik. Bugün baktığınızda Türkiye'nin en başarılı iki belediyesinden biri olduk. Mudanya geleceğe tarihi, doğal ve kültürel değerleriyle taşınacak" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!