Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Mihraplı Kavşağı tehlike saçıyor! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Mihraplı Kavşağı'nda trafik kazaları gün geçtikçe artıyor.

Bursa'da Mihraplı Kavşağı tehlike saçıyor! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA - EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki Mihraplı Kavşağı, sürücülere zor anlar yaşatıyor. Kavşakta trafik lambasının bulunmaması, her gün trafik kazalarına neden oluyor. Çevre sakinleri ve sürücüler kavşağa sinyalizasyon veya hız kesici konulmasını istiyor.

Mihraplı Kavşağı'nda her gün kaza olduğunu söyleyen vatandaşlar, "Bu kavşakta gün aşırı her gün kaza oluyor. Trafik lambası konulmadığı sürece de bu sorun bitmez. Kavşağı kaldırmak zaten mümkün değil, kaldırırlarsa daha kötü olur. Araçlar zaten hızlı geliyor, aşağıdan hızlı gelince üst taraftan gelen de yol benim diyor, bu sefer kafa kafaya çarpışıyorlar. Yayalar için lamba var ama araçlar için yok. Biz bu kavşağın ne kadar sıkıntılı olduğunu söylesek de, aslında yetkililerle konuşmak daha doğru olur, çözümü getirecek olan onlar" ifadelerine yer verdi.

Kazaların sürekli olduğunu ama en çok taksi şoförlerinin daha dikkatli olması gerektiğinin altını çizen bir diğer vatandaş ise, "Taksicilere bir sorun bakalım, kavşaklarda dönüş yaptıkları zaman sinyal veriyorlar mı? Yayaya asla yol hakkı tanımıyorlar, aksine yaya yolunu kapatıyorlar. Hal böyle olursa, tabii ki kazalar kaçınılmaz olur. Lamba yok diye kimse bu kavşakta kural tanımıyor. Sürücülerin birbirine saygısı yok. Trafik lambası ve bir kural getirilmediği sürece bu kazalar, Mihraplı Kavşağı'nda olmaya devam edecek, tek temennim, can kaybı yaşanmaz umarım" dedi.

Yolun karşı tarafına geçmekte güçlük çektiklerini dile getiren çevre sakinleri, Mİhraplı Kavşağı için yetkililerden çözüm bekliyor.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!