Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da mahalleli tepkili! Yarım kalan piknik alanının tamamlanması isteniyor (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Nilüfer İlçesine bağlı Maksempınar Mahallesi'nde bulunan Kocaoğlak Piknik Alanı, 4 sene içerisinde kullanılamaz hale geldi.

Bursa'da mahalleli tepkili! Yarım kalan piknik alanının tamamlanması isteniyor (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Maksempınar Mahallesi'nde "Kocaoğlak Piknik Alanı" projesine 4 sene önce başlamıştı.

Ancak piknik alanı için yapılan çalışmalar yarım bırakıldı.

Projeye başlamadan önce piknik alanının daha güzel bir halde olduğunu dile getiren mahalle sakinleri, Kocaoğlak Piknik Alanı için yetkililerden çözüm bekliyor.

"HER TARAF REZİLLİK İÇİNDE"

Maksempınar Mahalle Muhtarı Mehmet Eren, "4 yıl önce resmi olarak burada piknik alanı yapılmaya başladı. Bu proje eski Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe zamanında başlamıştı ama yarım kaldı, harabeye döndü burası. Projeye başlamadan önce burası çayırdı ve çok güzeldi. Şimdiyse hem yarım hem de çok bakımsız. Gerekli yerlere çok gittim. Her seferinde yapacağız dediler ama bugüne kadar hiçbir şey yapılmadı. Biz burayı hiçbir şekilde kullanamıyoruz, kullanabileceğimiz bir şey yok. Projede tuvaletler derenin oradaydı. Çeşmenin üstüne yapıldı ve tuvaletlerde su yok. Her taraf rezillik" dedi.

"İNSANIN GİREBİLECEĞİ ŞEKİLDE DEĞİL"

Maksempınar Mahallesi'nde ikamet eden Sabahattin Turgut ve Mustafa Kopalan ise, "4 sene önce buraya piknik alanı yapacağız dediler. Sadece beton döktüler. Önceden daha güzeldi. Yeşil bir çayırdı burası. Şimdiyse kullanılamaz halde. Her şey eksik orada. İnsanın girebileceği şekilde değil. Orada ışıklandırmalar da vardı ama söküldü hepsi" şeklinde konuştular.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!