Bursa'da kurbanlıklar yeni yerinde alıcılarını bekliyor

Bursa'da Geçit'te bulunan ve Osmangazi Belediyesi tarafından bu seneki kurban bayramına yetiştirilen hayvan pazarına getirilen kurbanlıklar alıcılarını bekliyor. Hayvan sahipleri, bu seneki fiyatın geçen seneye göre daha pahalı olacağını söyledi.

Bursa'da kurbanlıklar yeni yerinde alıcılarını bekliyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Türkiye'nin çeşitli yerlerinden Bursa'ya getirilen kurbanlıklar Osmangazi Belediyesi tarafından Geçit Mahallesinde kurulan kurbanlık pazarında alıcılarını bekliyor. Bu seneki fiyatların yem ve yol masraflarının artmasından dolayı geçen seneye oranla bin ila 1500 lira daha fazla olacağını söyleyen hayvan sahipleri, "Her şey zamlanmış durumda. Hayvanın yediği yemden, nakliye yapılan tırına kadar. Buradaki yer parası dahi zamlanmış" dedi. Kurbanlık sahipleri vatandaşlara fazla vakit geçirmeden kurbanlıklarını almalarını tavsiye etti. Büyük baş kurbanlıkların 10 bin liradan başladığı pazarda vatandaşların bütçelerine uygun hayvanlar da bulunuyor.


Daha modern kurban yerleri
Türkiye'nin müslüman bir ülke olduğundan bahseden hayvan sahiplerinden Yavuz Ağar, "Bu kurban 10 sene sonra da 100 sene sonra da kesilecek. Kurban yerleri daha kalıcı olmalı, asfaltmalı. Bu sene de bu yerimizi belediye yeni yaptı. İnşallah seneye daha iyi olur" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!