Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da koronavirüsten korunmanın doğal yolu aktarlarda (ÖZEL HABER)

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadelemiz devam ediyor. Vaka sayıları arttıkça halkın endişesi de artıyor. Kendini bu virüsten korumak, bağışıklığını doğal yollarla güçlendirmek isteyen vatandaşlarsa soluğu aktarlarda alıyor. Türkiye Baharatçılar ve Aktarlar Federasyonu Genel Başkanı Halit Özdemir, bu dönemde en çok talep edilen ürünler konusunda, "Bağışıklık için en çok sattığımız ürünler; polen, propolis, arı sütü, zencefil ve zerdeçal" dedi.

Bursa'da koronavirüsten korunmanın doğal yolu aktarlarda (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Bursa'da koronavirüs sürecinde virüsten korunmak için en çok talep edilen ürünleri aktarlara sorduk. Bağışıklığı güçlendirmeye en çok yardımcı olan, koronavirüsten doğal yollarla korunmamızı sağlayan ürünleri sizler için listeledik.

EN ÇOK TALEP EDİLEN ÜRÜNLER; POLEN, PROPOLİS, ARI SÜTÜ

Aktar Halit Özdemir, "Koronavirüs bu dönem insanları oldukça sıktı. Vatandaşlar, bağışıklık sistemini güçlendirilmesi açısından; polen, arı sütü, propolis gibi ürünlere yöneldi. Bunun yanında zencefil ve zerdeçal da ciğerleri koruma ve boğazdaki enfeksiyonları önleme anlamında çok önemli. Bu dönemde en çok talep edilen, satış yaptığımız ürünler bunlar" diyerek en çok satış yapılan ürünleri belirtti.

"ADETA BİR KALKAN"

Özdemir, "Biz vatandaşa her zaman en başta propolisi öneriyoruz. Arılar, kovanlarına dışarıdan herhangi bir yabancı madde gelmemesi için kovanların boş kısımlarında propolis kullanırlar, vücudumuzda da aynı etkiyi gösterip, bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği için, propolis adeta bir kalkan görevi görüyor. Sabahları aç karnına yarım çay bardağı suya karıştırılarak içilmesini öneriyoruz. Böylece propolis gün boyu bizi koruma altına alacaktır. Arı sütü ve poleni de sütle karıştırıp o şekilde tüketebilirler" şeklide konuştu.

ARI SÜTÜNE DİKKAT!

Halit Özdemir, ayrıca arı sütü alırken saf olmasına dikkat edilmesi konusunda uyardı ve "Arı sütünü alırken tüketicimizin anlaması çok mümkün değil. Dolayısıyla güvendikleri, bildikleri aktarlara giderlerse oralarda sıkıntı yaşamazlar" ifadelerini kullandı.

ÜRÜNLERİ NASIL KULLANMALIYIZ?

Özdemir, "Saf arı sütü ve polen, sütle karıştırılarak kullanılabilir, süt tüketemeyenler bu ürünleri balla karıştırabilir. Saf arı sütü o kadar güçlü ve etkilidir ki, içine bir kürdan batırıp, kürdanın üzerinde kalan arı sütünü dilinizin altına sürdüğünüzde bu miktar sizi korumaya yetecektir. Propolis, arı sütü, bal ve polen balla karıştırılıp macun şekline getirilip kullanılabilir. Bu macunun içine zencefil ve zerdeçal da katılabilir. Bu ürünler birbirleriyle hiçbir şekilde sıkıntı oluşturmaz. Bu karışım koronavirüse karşı çok etkili olacak ve vücutta kalkan görevi yapacak bir kürdür" diyerek ürünlerin kullanım şekillerini açıkladı.

"100 LİRAYA BİR AYLIK KORUNMA MÜMKÜN"

Halit Özdemir, son olarak ürünlerin fiyatları hakkında, "Bu ürünlerin toplamı 100 lira kadar ediyor. 100 liraya bir ay yetecek kadar ürün temin edip kendinizi korumanız ve bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeniz mümkün" dedi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!