BURSA'DA KORKUTAN DEPREM: MERKEZ KÜTAHYA: ŞİDDETİ: 6.0

Kütahya Simav'da saat 23.16'da 6.00 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem, başta Bursa olmak üzere İstanbul ve Tekirdağ'da da hissedildi. Deprem etkisiyle vatandaşlar sokağa döküldü.

BURSA'DA KORKUTAN DEPREM: MERKEZ KÜTAHYA: ŞİDDETİ: 6.0

Kütahya'da saat 23.16'da 6.00 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem Bursa'da şiddetli olarak hissedildi. Deprem etkisiyle vatandaşlar sokağa döküldü. Bursa polisi alarma geçti, sokaklarda devriye gezerek hasar olup olmadığı kontrol ediliyor.

Bursa'da Avea telefon hatları kapandı. Emniyet güçleri ve 112 acil ekipleri telefonla haberleşemeyince telsizden gelişmeleri takip ediyor.

Deprem İstanbul, Yalova, Tekirdağ ve Bursa'da hissedildi. Depremin merkez üssünün Kütahya olduğu, 6.0 şiddetinde olduğu duyuruldu. Deprem ile ilgili ilk iddia merkez üssü İstanbul olarak duyurulmuştu.

Kandilli Rasathanesi'nin sitesi ve telefonları kilitlendi. 

Kütahya Simav ilçesi Gediz mevkiinde meydana geldiği, bu depremin artçıları olabileceği öğrenildi. Artçıların 5 ve üzeri şiddetinde devam edebileceği belirtiliyor. Depremin Ege ve Marmara Bölgesi'nin tamamında hissedildiği belirtiliyor.

Bursa'da Turkcell, Avea ve Vodafone hatları kesildi. Bazı sabit hatların da kesildiği belirtiliyor. 

Kütahya'nin Simav ilçesinde kesin olmamakla birlikte herhangi bir hasar olmadığı belirtiliyor.  Kütahya'nın Simav ilçesinde elektriklerin kesildiği öğrenildi. 

 ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumunun internet sitesindeki verilere göre, Türkiye'nin batı kesiminde meydana gelen depremin merkez üssünün, Kütahya'ya 77, Bursa'ya 121 ve Balıkesir'e 123 kilometre mesafede olduğu belirtildi.

Merkez üssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin hissedildiği il ve ilçelerde vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı.

AYRINTILAR BİRAZDAN...

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!