Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da konut satışı artıyor

İnşaat sektöründeki canlılık emlak piyasasına da yansıdı. Uygun ödeme koşulları ile alıcıları çekmeyi başaran inşaat firmaları, sektörü hareketlendirdi.

Bursa'da konut satışı artıyor

 

Rabia DENİZ/BURSADABUGUN.COM

İnşaat sektörünün son yıllarda kazandığı ivme, emlak pazarını da hareketlendirdi. Toplu konut projeleri ve uygun ödeme koşulları ile alıcıları çekmeyi başaran inşaat firmaları, verilere göre bu konuda oldukça başarılı... Türkiye İstatistik Kurumu'nun Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) verileri kullanılarak hazırladığı verilerek göre Bursa, konut satışı ile 5. Sırada yer aldı. Açıklanan rakamlara göre Türkiye genelinde 2012 yılında 701 bin 621, Bursa'da 2012 yılında 20 bin 724 konut el değiştirdi.
Konut satışlarında İstanbul 58 bin 682 konut satışı ile en yüksek paya sahip olurken, Bursa 9 bin 762 konut satışı ile 5. sırada yer aldı. Türkiye genelinde 115 bin 508 konut ipotekli satış sonucunda el değiştirirken, Bursa da ise 4 bin 414 konut ipotekli satış sonucunda el değiştirdi.
2013 yılının verilerine göre internet üzerinden toplamda 2 milyonun üzerinde satılık veya kiralık ev el değiştirdi. Buna göre her 3 dakikada 4 konut satılıyor veya kiralanıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!