Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da konut fiyatları yarım milyonu buluyor ancak kokudan durulmuyor! (ÖZEL HABER)

Bursa'da Osmangazi İlçesi'nin gözde yerleşim yerlerinden biri olan Geçit Mahallesi'nde vatandaşların yaşamı kötü koku yüzünden zorlaşıyor. Hamitler Kent Çöplüğü'nün ve Katı Atık Süzüntü Arıtma Tesisi'nin yerleşim yerine oldukça yakın olmasından dolayı mahallenin, özellikle gece saatlerinde çok kötü koktuğunu ifade eden vatandaşlar sorunun çözülmesi için yıllardır sabırsızlıkla bekliyor. Öte yandan, Geçit Mahallesi Muhtarı Erkan Temiz, belediyeyle görüşmelerinin devam ettiğini fakat soruna mahalleliyi tatmin edecek bir çözüm bulunamadığını ifade etti.

Bursa'da konut fiyatları yarım milyonu buluyor ancak kokudan durulmuyor! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI  / BURSADA BUGÜN

Bursa'da Geçit Mahallesi sakinleri; kendileri zamanla bu kötü kokuya alışmış olsa da, misafir ağırlamakta bile güçlük çektiklerini, mahalleye ilk kez gelen kişilerin koku karşısında zor anlar yaşadıklarını ifade ettiler.

Mahallenin kötü koku sorunundan kurtulması için çaba gösterdiğini vurgulayan Muhtar Erkan Temiz; "Mahallemizde yıllardır bu sorunun olduğunu biliyoruz, bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız, yetkililerle görüşmelerimiz hala devam ediyor, gerekeni yapacaklarını ümit ederek bekliyoruz" dedi.

Temiz, Geçit Mahallesi'nin yeni yapılan konutlar, tam teşekkürlü siteler bakımından yaşanılabilecek en güzel yerlerden biri olduğunu, burada daire fiyatlarının 300-500 bin lira arasında değiştiğini ancak kötü kokunun en büyük sorunlardan olduğunu ifade etti.

"ZEHİR SOLUYORUZ"

Arıtma Tesisi'nin ve çöplüğün yaydığı kokunun, sağlıklarını tehdit ettiğini düşünen mahalleli; "Burada resmen zehir soluyoruz, gerek biz gerek muhtarımız sorunun bir an önce çözülmesi için çaba sarf ediyoruz, çocuklarımız ve biz böyle kötü bir hava solumak istemiyoruz" şeklinde konuştu.

"PENCERELERİMİZİ AÇAMIYORUZ!"

Özellikle gece saatlerinde mahalledeki kokunun dayanılmaz bir hal aldığını belirten vatandaşlar; "Mahallemizi çok seviyoruz, ama ne balkonda oturabiliyoruz ne de pencerelerimizi açıp temiz hava alabiliyoruz, sorunun çözülmesi için ne gerekiyorsa yaptığımızı düşünüyoruz fakat bir türlü güzel kokan bir mahalleye kavuşamadık" dedi.

"OKULA GİDERKEN ÇÖP KOKUSU SOLUMAK İSTEMİYORUZ!"

Mahallenin minik sakinleri de okula gitmek için servis beklerken ya da yürürken yoğun koku olduğunu söyleyerek "Okula giderken bu pis kokuyu solumak istemiyoruz, mahallemiz çok güzel artık kötü kokmasın" ifadelerini kullandı.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!