Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da kitapları, robotlar okuyacak

Bursa'da iletişim ve teknolojinin önem kazandığı bir süreçte, endüstri 4.0'ı lojistikte kullanmaya başlayan BKM KİTAP, hata payını sıfıra indirmeyi amaçlıyor.

Bursa'da kitapları, robotlar okuyacak

BKM KİTAP Bursa'da açtığı lojistik merkezi yatırımıyla robotları iş süreçlerine dahil etti. Endüstri 4.0 ile kurgulanan yeni sistemde kitapların depo raflarında tespit edilmesi, raflardan toplanması, siparişlere göre gruplandırılması ve paketlenmesi adımları robotlarca gerçekleşecek. İnsan gücünü minimuma indiren ve olası hata payını ortadan kaldıran robotlar yıl boyunca milyonlarca kitabı okurlara ulaştıracak.

BKM KİTAP Kurucusu Kutbettin Bingölbali, "Daha önce sipariş edilen kitapları çalışanlarımız kitapların kapaklarını okuyarak toplayıp kargoluyordu. Böyle bir sistemden şimdi robotların kitapları okuyup tanıyarak raflardan topladığı ve taşıdığı bir yapıya geçtik. Önümüzdeki süreçte kitapseverlere daha hızlı ve kusursuz hizmet vermeyi planlıyoruz" diyerek sistemin çalışma mantığını anlattı. Günlük kargo paketleme potansiyeli 70 bin adet olacak olan operasyon merkezi ile Türkiye'de öncü olacak bir Endüstri 4.0 sistemine sahip olan BKM KİTAP kitaplarla robotları buluşturmuş oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!