Bursa'da kırsal kalkınmanın sağlanması için etkinlik düzenlendi

Bursa'da kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla üretimden pazarlamaya kadar her alanda çiftçiye destekler sağlayan Tarım A.Ş'nin Genel Müdürü Fetullah Bingül, "Şehir adına pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini biz gerçekleştirelim, ticaretini şehrimizin güzide üreticileri, satıcıları, pazarlayıcıları yapıp, kazansınlar" dedi.

Bursa'da kırsal kalkınmanın sağlanması için etkinlik düzenlendi

Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından hazırlanan, Avrupa Komisyonu Erasmus Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar Programı'nca desteklenen "Gıda Zincirindeki Hasat Sonrası Kayıpları Azaltmak İçin Yenilikçi Yaklaşımlar"; projesi kapsamında Yalova'da 'İncir bahçe günü' etkinliği yapıldı. Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nde yapılan etkinliğin açılış törenine Yalova Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Yılmaz Boz, Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Yıldıray İstanbullu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş. Genel Müdürü Fetullah Bingül ve Bursa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Fehmi Yıldız da katıldı.

Toplantıda Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin bir iştiraki olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bir sunum yapan Tarım A.Ş. Genel Müdürü Fetullah Bingül, ürünlerin pazarlanması faaliyetini yürütür pozisyonda olduklarını söyledi. Kamu iştiraki olmanın bilinç ve sorumluluğuyla hareket ettiklerinin altını çizen Bingül, "Gittiğimiz her fuarda ve yaptığımız her çalışmada farklı bir misyonla kamu iştiraki olmanın sorumluluğu ve bilinciyle Bursa'yı tanıtıyoruz. Bursa'nın ürünlerini tanıtalım ve elde ettiğimiz bu bağlantılarla Bursa'daki şehir ekonomisine katkı sağlayalım istiyoruz. Ürünü satan illa biz olmak zorunda değiliz. X,Y, Z firmaları da satan firmalar olabilir. Onlar arasındaki ilişkiyi biz kuralım, aralarındaki ticareti biz oluşturalım. Şehir adına pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini biz gerçekleştirelim, ticaretini şehrimizin güzide üreticileri, satıcıları, pazarlayıcıları yapıp, kazansınlar maksadıyla çalışıyoruz" diye konuştu.

Programın ikinci bölümünde ise Enstitü bünyesinde incir bahçeleri geçildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!