Bursa'da kar yağışı pazarı nasıl etkiledi? - ÖZEL HABER

Bursa'da kar yağışı pazar fiyatlarını nasıl etkiledi? Hangi ürünler kar yağışı ve soğuk havalar nedeniyle 2 katına çıktı? İşte Bursa pazarlarında son durum...

Bursa'da kar yağışı pazarı nasıl etkiledi? - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR-E.Pınar TURAN/BURSADABUGUN.COM


Bursa'da kar yağışı ve havaların soğumasıyla pazarlarda genel olarak bir değişiklik olmadı. Balık fiyatlarının 2'ye katlandığı pazarlarda yumurta fiyatları da 1 lira arttı. Ispanak fiyatlarının tavan yaptığı pazarlarda diğer ürünlere henüz zam yok. Ancak, kar yağmasıyla birlikte hallerde ürün sıkıntısının yaşandığı, bu yüzden kar yağışı sonrası ilk hafta sebze ve meyve fiyatlarında ciddi bir artış olacağı öğrenildi.

HALE ÜRÜN GELMİYOR, PAZARCILAR SIKINTILI
Kar yağışının kendilerini olumsuz etkilediğini ifade eden pazarcılar, "Kar nedeniyle hallerde ürün bulmakta zorlanıyoruz. Yolların kapalı olması hale ürün gelmesini etkiliyor. Halde ürün olmayınca fiyatlar da yükseliyor. Şuanda bazı ürünlerin elde stok olması nedeniyle bir sıkıntı olmadı ancak önümüzdeki günlerde ciddi bir fiyat artışı bekliyoruz" dediler.
Öte yandan kar yağışı nedeniyle pazarların boş olması da dikkatlerden kaçmazken, vatandaşların Pazar alışverişlerini önümüzdeki günlere bıraktığı gözlendi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!