Bursa'da kar ulaşımı vurdu!

Bursa'nın Karacabey ilçesinde kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. 

Bursa'da kar ulaşımı vurdu!

Dün gece başlayan yoğun kar yağışı sebebiyle trafik kazaları meydana geldi. Karacabey İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri bazı yolları araç geçişine kapattı. Ekipler, Bursa - Bandırma - Çanakkale ve Çanakkale - İzmir yolunu trafiğe kapattı. Araçlar yoldan çevrilerek şehir merkezine yönlendirildi. Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Karacabey Belediyesi'ne bağlı ekipler 24 saat aralıksız yollarda tuzlama yapmaya devam ediyor.

Kar ve tipi yüzünden Gölyazı mevkiinde iki yolcu otobüsünün yan yatması sonucu kapanan İzmir yolu henüz açılamadı.

Oluşan araç kuyruğu 35 kilometreye ulaştı. Karacabey çevresinde mahsur kalan araçlardaki yolcular ilçedeki kapalı spor salonunda ağırlanıyor.

Öte yandan Karacabey Otobüs Terminali'nden otobüslerin çıkışına izin verilmiyor.

BURSA'YA ARAÇLARIN GELİŞİNE DE İZİN VERİLMİYOR

Bursa-Karacabey Karayolununun 35'nci kilometresinde iki otobüsün yan dönmesi nedeniyle kapanan karayolunun açılması için çalışmalar devam ederken, kar ve tipi yüzünden, Bursa'ya gelmekte olan araçlara da izin verilmiyor. Bu araçlar Karacabey Sanayi Bölgesi'nde, sürücüler ve yolcular ise ilçede bulunan spor salonunda bekletilecekler. Bandırma'dan Bursa'ya gelecek olan araçlara da izin verilmiyor.

İNEGÖL'DE 30 KÖY YOLU KAPANDI

Kar ve tipi Bursa'nın İnegöl ilçesinde 30 köy yolunun kapanmasına neden oldu. İnegöl-Domaniç karayoluda kontrollü olarak araç trafğine izin veriliyor.

Bursa'nın Ankara ile ulaşımını sağlayan Mezitler Mevkii'nin açık tutulması için karayolları ekipleri buradaki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Yetkililer şu anda bu güzergahta hiç bir sorunun bulunmadığını açıkladılar.

ORHANGAZİ'DE ÇAM AĞAÇLARI KÖKÜNDEN SÖKÜLDÜ

Orhangazi'ye bağlı Yeniköy Mahallesi'nde bulunan yüzlerce çam ağacı fırtına ve kar yağışı nedeniyle kökünden söküldü. Orhangazi'de İstanbul karayolu ile köy yollarının açık tutulması için sürdürülen çalışmalar aksatılmadan devam ediyor.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!