BURSA'DA KANADOĞLU'NA ALKOLLÜ PROTESTO

Bursa'da düzenlenen bir panele katılan Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, konuşmasına başlamadan önce salondaki alkollü bir kişi tarafından 'Hükümeti eleştirmeyin" diyerek protesto edildi. Protestocu Sedat Yasin Güneş daha sonra paneli izlemeye gelen vatandaşlar tarafından tartaklanarak, yaka paça salondan atıldı.

BURSA'DA KANADOĞLU'NA ALKOLLÜ PROTESTO

Nilüfer Belediyesi ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen Aydınlarla Yüzyüze söyleşilerinin bu haftaki konukları, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Ceza Hukuku Profesörü Ersan Şen, İstanbul eski Barosu Başkanı Yücel Sayman ile Avukat Turgut Kazan oldu. Basın Kültür Sarayı'nda düzenlenen 'Haklar ve Özgürlükler Düzenlemesi' konulu panel öncesi salona gelen Kanadoğlu, konuşmasına başlamadan önce isminin Sedat Yasin Güneş olduğu öğrenilen alkollü bir kişi tarafından, 'Hükümeti eleştirmeyin. Hükümeti eleştiremezsiniz" diye bağırmaya başladı. Paneli izlemeye gelen vatandaşlar, protestocunun bağırmaya devam etmesi üzerine bu kez kendisini uyardılar. Protestocunun uyarıları dikkate almaması üzerine bu kez şahsın üzerine yürüyen paneli izlemeye gelen vatandaşlar, protestocuyu tartaklayarak, yaka paça salondan çıkardılar. Salondan çıkışta Kanadoğlu'na 'Size bu onursal unvanını kim verdi? Yoksa siz onursuz muydunuz?' diye bağırdı. Protestocunun salondan çıkarılmasının ardından diğer panelistlerle sahnedeki yerine alan Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, demokrasinin önemine değinerek, demokrasinin dışarıdan ithal edilebilen bir kavram olmadığını söyledi. Yaşanan protesto olayına da değinen Kanadoğlu, "Bu olay maalesef demokrasi tanımı içine girmez. Herkesin düşüncelerini açıklama özgürlüğü var. Ancak önce dinlemeyi bilmek lazım" diye konuştu.

"TÜSİAD YENİ ANAYASA TASLAĞINI GÜNDEME GETİRMEKLE HÜKÜMETE EN BÜYÜK İYİLİĞİ YAPMIŞTIR"

Türkiye'nin özel bir ülke olduğunu söyleyen Sabih Kanadoğlu, ülkede her gün gündemin değiştiğine dikkat çekti. Son olarak TÜSİAD'ın belirli kişilere hazırlattığı yeni Anayasa taslağının gündemi meşgul ettiğine değinen Kanadoğlu, "TÜSİAD bu yeni Anayasa taslağını ortaya çıkardı ama niye çıkardı? Seçime 2,5 ay kalmışken, Türkiye boş bir tartışmanın içine sokuldu. Siyasi iktidarın TÜSİAD'a dediği 'bitaraf olmazsan, bertaraf olursun' sözüne karşılık olarak gündeme getirildi. Hiç kuşkum yok ki TÜSİAD, yeni Anayasa taslağını gündeme getirmekle Hükümüte en büyük iyiliği yapmıştır. Çünkü Türkiye'nin şu an tartışması gereken yeni Anayasa taslağı değil, yolsuzluk, yoksulluktur. Yeni Anayasa taslağı, seçimden sonra da tartışılabilecek bir konudur. Ancak siz TÜSİAD olarak doğrudan, değiştirilemez konuları tartışmaya açarsanız, amacınızı sorgulamak da bizim hakkımızıdır" dedi.

"SEÇİM SONUÇLARINA GÜVENMEK İÇİN SANDIK BAŞINA GİDİN VE OYLARINIZA SAHİP ÇIKIN"

12 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimler ile ilgili de değerlendirmede bulunan Kanadoğlu şunları söyledi:

"Seçim kuşkusuz çok önemlidir ancak her şey demek değildir. Siyasi partiler seçimlere maalesef eşit şartlarda gidemiyorlar. Eğer bir ülkede basın özgür değil, yargı bağımsız değilse ve yürütme yargıyı egemenliği altına aldıysa, eşit şartlarda seçime gidildiğinden bahsedilemez. 2008 yılından itibaren Yüksek Seçim Kurulu'nun denetimi altında olması gereken seçmen kütükleri, İçişleri Bakanlığı'na bağalı bir genel müdürlüğünün, seçim sonuçları ise Adalet Bakanlığı'na bağlı bir birimin denetimi altında. Seçim, İçişleri ve Adalet Bakanlığı denetimi altında yapılıyorsa, güvenli bir seçim ortamı yaratılmamış demektir. Yurttaş olarak seçim sonuçlarına güvenmek için sandık başına gidin ve oylarınıza sahip çıkın"
 

 

BURSA'DA KANADOĞLU'NA ALKOLLÜ PROTESTO BURSA'DA KANADOĞLU'NA ALKOLLÜ PROTESTO
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!