Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da kaçak tütün için eylem planı

Bursa Valisi Şahabettin Harput, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan emir kapsamında Bursa'da kaçak tütün ve tütün mamüllerine yönelik eylem planı hazırlanacağını belirterek, "Kaçakçılığa izin vermeyeceğiz" dedi.

Bursa'da kaçak tütün için eylem planı

Bursa'da tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığının önlenmesi toplantısı Vali Şahabettin Harput'un başkanlığında yapıldı. Çarşamba Valilik Binası'ndaki toplantıda konuşan Vali Harput, Bursa'da tütün ve tütün mamulleri ile ilgili kaçakçılık olaylarının üzerinde durduklarını kaydederek, "Genelde her türlü kaçakçılığın suç olmasının yanında tütün ve tütün mamullerinin ayrı bir özelliği de bulunuyor. Bu manada kaçakçılığın her türlüsüne karşı alınması gereken önlemler konusunda arkadaşlarımızın büyük bir hassasiyetle çalıştıklarını biliyoruz. Gerek Polis, gerek Jandarma, gerek Gümrük Müdürlüğü ekipleri devletin bütün birimleri güzel bir koordine ile çalışıyor" diye konuştu.
Son olarak tütün ve tütün mamullerinin kaçakçılığıyla mücadele konusunda bir eylem planı hazırlanması söz konusu olduğuna dikkat çeken Harput, "Bu eylem planının kararlılıkla uygulanması konusunda İçişleri Bakanlığımız bir emir yayınladı. Daha önce de sayın Başbakanımızın emriyle bütün kurumlara bir görev olarak iletildi. Eylem planına göre mücadele kapsamında yerel düzeyde gerekli tedbirlerin alınması konusunda Valiler başkanlığında ilgili mücadeleci kurumların taşra birimlerinin başkanlarının katılacağı toplantı yapılması öngörülmektedir. Biz bunun ilkini bugün burada yapıyoruz. Bu toplantılarda tespit edilen hususlar İçişleri Bakanı başkanlığında İl Valilerinin katılımıyla en az altı ayda bir yapılacak toplantıda ele alınacaktır. Bu eylemin odak noktasında yer alan suçun önlenmesi, vergi kaybının azaltılması ve tütün mamulleri piyasasının kontrol altında tutulması hedefleniyor. Tespitler yaparak gerekli bütün tedbirleri alacağız" ifadelerini kullandı.

Bursa'da kaçak tütün için eylem planı Bursa'da kaçak tütün için eylem planı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!