Bursa'da jandarmadan 2 torunu şehit olan Emine Nine'ye ziyaret

BURSA İl Jandarma Komutanlığı tarafından oluşturulan heyet, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü etkinlikleri kapsamında 2 torununu şehit veren 91 yaşındaki Emine Gür'ü ziyaret etti.

Bursa'da jandarmadan 2 torunu şehit olan Emine Nine'ye ziyaret

İl Jandarma Komutanı Yardımcısı Albay Ercan Yavuz, Orhaneli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Kanber ve Astsubay Kıdemli Çavuş Selime Çöl'den oluşan heyet ilk ziyareti, 3 Kasım 1993 tarihinde şehit olan Jandarma Er Ayvaz Gür ve 15 Eylül 1994 tarihinde şehit olan kuzeni Jandarma Er İbrahim Gür'ün Orhaneli Gümüşpınar Mahallesi'nde yalnız yaşayan babaanneleri 91 yaşındaki Emine Gür'ün evine yaptı.

Heyet üyeleri, Emine Gür'ün elini öperek, Yaşlılar Günü'nü kutladıktan sonra çeşitli hediyeler de verdi. Heyet üyeleri daha sonra, 26 Nisan 2003 tarihinde şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Himmet Aydın'ın Söğüt Mahallesi'nde oturan babası 69 yaşındaki Ali Aydın ve ailesini ziyaret etti. Heyet üyeleri ayrıca, aynı mahallede oturan ve 1 Ekim'de doğum günü olan 74 yaşındaki Saide Erden ile Hüseyin Maral'ı evlerinde ziyaret ederek, hem doğum günlerini hem de Yaşlılar Günü'nü kutladı. Yaşlılar ve şehit aileleri de heyetin ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, teşekkür etti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!