Bursa'da ilkokul öğretmeninden mezun ettiği öğrencilerine yıllar sonra iftar sürprizi

Bursa'da ilkokul öğretmenliği yapan Sevim Öz, ilkokuldan mezun ettiği lise öğrencilerine iftar yemeği verdi. 

Bursa'da ilkokul öğretmeninden mezun ettiği öğrencilerine yıllar sonra iftar sürprizi

Öğrencilerin çocukluk dönemine ve öğrenim hayatına etkisi olan ilkokul öğretmenleri, yıllar sonra öğrencileri tarafından hatırlanarak ziyaret edilir ancak bu kez, 30 yıllık öğretmenlik hayatının 26 yılını Mustafakemalpaşa'da geçiren 58 yaşındaki öğretmen Sevim Öz, 4 yıl önce mezun ettiği öğrencilerini unutmadı.

Öğrencilerini LYS sınavlarının ardından verdiği iftar yemeğinde ağırlayan Sevim Öz, eski öğrencileri ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. "Evlatlarımızdan farkları yok" 

Eski öğretmenleri tarafından yapılan davete adeta koşarak giden öğrenciler, hayatlarında önemli bir yer tutan ilkokul öğretmenleri ile buluşmanın heyecanını yaşadı.

İftar yemeğinin ardından öğrencileri ile bir süre sohbet eden vefalı öğretmen Sevim Öz, gelecekteki öğrenim hayatlarına ilişkin öğrencilerine bilgi ve birikimlerini anlattı. Öz, "Öğrencilerimizin bizim gözümüzde evlatlarımızdan pek farkı yok. Onları özlediğimiz zamanlar oluyor. Ben de 4 yıl önce mezun ettiğim öğrencilerimi, girdikleri LYS sınavının ardından iftarda ağırlamak istedim. Onların yüzlerindeki gülümseme, bizim için en büyük hediyelerden biri" dedi. Örneğine ender rastlanan bu buluşma, yemeğin ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!