Bursa'da ikinci el durdu! (ÖZEL HABER)

Sıfır araçlara yapılan ÖTV ve KDV indiriminden sonra araç fiyatlarında ciddi düşüş yaşandı. Vatandaş bu durumdan memnun ancak, galerici esnafı zor durumda. Araçları pahalı fiyattan alan galericiler şimdi ne yapacaklarını düşünüyor.

Bursa'da ikinci el durdu! (ÖZEL HABER)

SEFA BALABAN - BURCU SEKMEN

Devletin son yaptığı sıfır araçlaradaki ÖTV ve KDV indiriminden sonra sıfır araçlarda ciddi bir düşüş yaşandı. Durum böyle olunca vatandaş da sıfır araca yöneldi. Ancak araçlarını pahalı fiyattan alan galericiler ise indirim yapamadıklarından dolayı, zor duruma düştü.

Devletin bu indirimle piyasayı canlandırmayı amaçladığını ancak galerici esnafını mağdur ettiğini anlatan Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, "Son dönemde sıfırlara yapılan yüzde 15'lik ve yüzde 1'lik indirim maalesef ikinci el piyasasını vurmuş durumda. Yapılan bu indirim galerici esnafını ciddi anlamda mağdur edilmesine vesile oldu. Vatandaş gerçek anlamda sıfır bayilerine yöneldi. Sıfır bayileri de bu indirimle yıl sonu hedeflerini tutturmuş durumda. Devlet bunu yaparak piyasayı canlandırmaya çalıştı ancak, ikinci el satan galerici esnafını da mağdur etti. Çünkü biz aldığımız arabalarda indirim yapamıyoruz. Çünkü biz direkt vatandaştan aldığımız fiyatın üzerine karlarımızı koyup öyle satıyoruz. Yapılan indirimler dolaysıyla sıfır araçlar bayilerde de tükendi. Diğer sektörlerde olduğu gibi iz de durgun bir dönemden geçiyoruz. Biz şuanda önümüzü zor görüyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!