Bursa'da İdeal Gençlik pedal çevirdi

İdeal Gençlik Hareketi üyeleri, gerçekleştirdikleri bisiklet turuyla topluma önemli bir duyarlılık mesajı daha verdi.

Bursa'da İdeal Gençlik pedal çevirdi

Yıldırım Belediyesi'nin gençler arasında bireysel ve toplumsal farkındalıkları arttırmak için başlattığı İdeal Gençlik Hareketi, dikkat çekici çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Daha önce engellilerle, huzurevi sakinleriyle buluşan, Yıldırım Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi'ni ziyaret ederek sokak hayvanı sahiplenen ve yeşil bir dünya için ağaç ve fidan diken İdeal Gençlik Hareketi üyeleri, bu etkinliklerin yanı sıra Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ile de bir araya gelerek, projeleri ve önerileriyle ilçenin yönetimine aktif katılım sağlıyor.

Toplumda farkındalık oluşturacak çalışmalarını sürdüren gençler, gerçekleştirdikleri bisiklet turuyla hem sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazı aktif sportif yaşamın önemini vurgularken, hem de karbon salınımıyla çevre kirliliğine neden olan motorlu araçlar yerine, başta bisiklet olmak üzere doğaya zarar vermeyen taşıtların kullanımının yaygınlaşmasına dikkat çekti.

Yıldırım Bisiklet Spor Kulübü üyelerinin de katıldığı, Yıldırım Belediyesi Kaplıkaya Cazibe Merkezi'nden başlayan ve Barış Manço Kültür Merkezi'nde tamamlanan bisiklet turuna katılan gençler eğlenceli dakikalar yaşadı. Platforma dahil olarak sosyal etkinlikleri tamamlayan gençler arasından 165 kişi ise gezi turları ile ödüllendirilecek. Ağustos ve Eylül aylarında düzenlenecek geziler kapsamında 30 genç İspanya Endülüs turu, 45 kişi Balkan turu, 45 kişi Karadeniz turu, 45 kişi ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu turları ile ödüllendirecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!