Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da hurdacı pazarı vatandaşı isyan ettiriyor! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Vatan mahallesinin sakinleri, mahallenin tam ortasına kurulan "hurdacı pazarından" yakınıyor. Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'nun hemen karşısında bulunan pazar, öğrencileri ve velileri de rahatsız ediyor.

Bursa'da hurdacı pazarı vatandaşı isyan ettiriyor! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Vatan mahallesinde kurulan hurdacı pazarı, mahalle sakinlerini isyan ettiriyor.

Vatandaş, hem pazarın gürültüsünden hem de oluşan çevre kirliliğinden şikâyet ediyor.

Hafta içi boş kalan arazi ise uygunsuz davranışlara ortam hazırlıyor.

Boş kalan arazinin, Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'na çok yakın olması velileri de tedirgin ediyor.

"BURADA RANT DÖNÜYOR"

Vatan mahallesinde ikamet eden Mümin Korkmaz, "Pazar günleri diken üstündeyiz. Gürültü ve çevre kirliliği başta olmak üzere burada her şey var. Eğer yetkililer buraya hala daha park diyorsa, ben cennet olduğunu söyleyeceğim" dedi.

"SANAT YOK EDİLDİ"

Bir diğer vatandaş ise "Yeşil Bursa diyorlar buraya. Burası nasıl yeşil Bursa? Kaç senelik ağaçlar yanmış durumda. Her gün insanlarla kavga mı edelim? Çocuklarımızı parka çıkaramıyoruz. Yetkilileri göreve davet ediyorum. Bakın bu parkın içinde tiyatro vardı, oyunlar oynanıyordu şimdi ne halde? Yıkıldı, terk edildi, kirliliğe bırakıldı. Sanat yok edildi" ifadelerine yer verdi.

Çocuklarını dışarıya çıkarmaya korktuklarını söyleyen bir diğer mahalle sakini, "İnanın bıktık. Mahalle hep araba doluyor. Hasta olduğumuzda dışarıya çıkamıyoruz. Yazık günah değil mi bize? Biz istemiyoruz. Kaldırılsın burası. Bu yaştan sonra bize neden bu yapılıyor? Tuvaletini yapan mı dersiniz, uygunsuz davranışlar sergileyen mi dersiniz bilemem ama her türlü pislik burada yapılıyor. Çocuklarımıza, torunlarımıza yazık. Nereye başvurmamız gerekiyorsa söylesinler, oraya gidelim. Ama kaldırılsın burası" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!