Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Hamitler Ana Kucağı Eğitim Merkezi'nin kurdelesi kesildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Kucağı projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan "Hamitler Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi"nin açılışı, bugün, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın katılımıyla gerçekleşti.

Bursa'da Hamitler Ana Kucağı Eğitim Merkezi'nin kurdelesi kesildi

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Hamitler Mahallesine armağan edilen Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi'nin açılışına vatandaş yoğun ilgi gösterdi. 

Hamitler Mahalle Muhtarı Hüsamettin Aşkın açılış konuşmasında, "Bu Eğitim Merkezi'nin, Hamitler ve çevre halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum, bize bu konuda destek verdikleri için belediyemize teşekkür ediyorum" dedi. 

"BELEDİYEMİZİN BİRÇOK SOSYAL YÖNÜ VAR"

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Güzel bir projeyle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyorum, belediyeler yol yapar, su getirir, alt yapı çalışmaları yapar ama belediyeciliğin bir de sosyal yönü vardır, biz Büyükşehir Belediyesi olarak da, diğer belediyelerimizle de bu konularda hassasız. Dezavantajlı gruplarla ilgili olarak çalışmalarımız var, eğitimle alakalı yaptıklarımız var, varandaşların kendini geliştirebilmesi adına belediyelerin farklı çalışmaları var, herkesin bu imkanlardan yararlanmasını istiyoruz" şeklinde konuştu. 

Aktaş, ayrıca "Kurumumuzun adını özellikle Ana Kucağı koyduk, bu sıcaklığı verebilmek istiyoruz, eğitimciler daha iyi bilir, çocukların gelişimindeki en önemli süreç 7 yaşına kadar olan dönem. Biz bu Ana Kucak'larında bu yaşa kadar çocuklara iyi bir eğitim vermeyi hedefliyoruz. Tabiki önce anneler çocuklarına eğitim verecek ama eğitimcileri de özel olarak uyardım, kendi çocuklarınıza nasıl davranıyorsanız burada da öyle davranın dedim. Bu çocuklar büyüyecek, birilerinin eşi, annesi, babası olacak, geleceğimizi belirleyecek. Tamamen bakanlık müfredatıyla hareket edeceğiz, eğitim merkezimiz ücretsiz olacak.Bir şey bedava olunca gitsek de olur gitmesek de bakış açısı olabiliyor, burada bulunan anneleri uyarıyorum, evlatlarınızı bize güvemle teslim edebilirsiniz, biz de onların gelişimine en güzel şekilde katkı vermeye çalışacağız" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!