Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da hacı adaylarının kura heyecanı

Bu yıl hacca gitmek üzere ön kayıt yaptıran bir milyon üç yüz elli bin hacı adayını kura heyecanı sardı. Niltur Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bodur, hacı adaylarının olası bir mağduriyet yaşamaması için işlemlerini hac kaydı yaptırmaya 'Yetki Belgeli' ofislerde yapmaları yönünde uyardı.

Bursa'da hacı adaylarının kura heyecanı

28 Mart Perşembe günü (bugün) Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda bilgisayar ortamında çekilecek kura sonucunda hacca gitmeye hak kazanan yetmiş dört bin hacı adayı belli olacak. Müracaat süresi içerisinde rekor sayıda başvurunun olduğu Bursa'da ise, yaklaşık kırk bin hacı adayı ön kayıt yaptırdı. Bu müracaatlardan üç bin kişi kura sonucu hacca gitmeye hak kazanacak. Kesin kayıtların başlangıç tarihi ise 8 Nisan. Başvurular, müftülüklere ya da yetkili seyahat acentalarına yapılacak.

BODUR'DAN HACI ADAYLARINA HATIRLATMA
Niltur Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bodur, kura sonucu hacca gitmeye hak kazanan hacı adaylarına, kura çekimi ile kayıt süresi arasındaki on günlük  dönemde, müftülük ve  seyahat acentelerinin hac programlarını inceleme ve karar verme imkanlarının olduğunu hatırlattı. Hacı adaylarını uyaran Bodur; "Seyahat acenteleri ile hacca gitmek isteyenlerin, acente kontenjanları ilk günden dolduğundan erken hareket etmeleri gerekiyor. Kesin kayıt, adayların  posta ile evlerine gelecek hac kontenjan belgelerindeki sistem kodunun, kayda yetkili ofisler tarafından sisteme girilmesiyle mümkün olacaktır. Hacı adaylarımız mutlaka Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 'Yetki Belgeli' hac kaydı yapmaya yetkili ofislere kayıtlarını yaptırmalıdırlar" dedi.

HER HACI ADAYI'NIN TALEBİNE UYGUN PROGRAMLAR
Bodur; "Normal, müstakil, otel tipi ve lüks kategorilerde kendi adımıza hac organizasyonu düzenliyoruz. Harem-i şeriflere yakın otellerin bulunduğu otel tipi ve özel odalı müstakil tip  programlarımız  ilk günlerde doluyor. Hacda, tüm gruplarımız Bursa'dan hareket ediyor. Kaliteli ve gönülden rehberlik hizmetlerimiz organizasyonlarımızın tercihinde önemli rol alıyor" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!