Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da haber alınamayan iki kardeşle ilgili yeni gelişme

Bursa'da 4 gündür haber alınamayan aynı okulda öğrenci 2 kardeşten sevindirici haber geldi. Bursa Valisi Yakup Canbolat, çocukların güvende olduğunu, savcılığın olaya el koyduğunu belirtti.

Bursa'da haber alınamayan iki kardeşle ilgili yeni gelişme

İddiaya göre, Bursa'nın Kestel ilçesinde ikamet eden Gül (26) ve Ercan Çınar (32) çiftinin aynı okulda öğrenim gören oğulları 2. sınıf öğrenici Efe (7) ve anaokulu öğrencisi Mustafa (5) sabah saat 08.15'te birlikte okula gitmek için evden çıktı. Öğlen 12.15'te yemek yemek için yeniden eve gelen ağabey kardeş karınlarını doyurduktan sonra bir kez daha okula gitmek için evden çıktı.

Bir fabrikada gece vardiyasında işçi olarak çalışan baba Ercan Çınar uyandığında saat 15.00 sıralarında evde olmaları gereken oğullarının gelmemesi üzerine telefonla okuldaki öğretmenlerine ulaştı. Ancak iki kardeşin öğle arasından sonra okula gelmediği söylendi. Bunun üzerine panik Ercan Çınar oğullarının gidebilecekleri akrabaları ve arkadaşlarının evlerini tek tek aradı. Okul ve ev arasındaki güzergahta ta her yeri arayan Çınar çocuklarına ulaşamayınca durumu polise bildirdi. Polis tarafından da aranan iki kardeşin güvenlik kamera görüntülerinden okuldan çıkıp öğle arasında eve geldikleri, bir süre sonrada evden tekrar çıktıkları bir müddet yürüdükten sonra kameralarda bir daha görünmedikleri okula da gitmedikleri tespit edildi. Olayın üzerinden 2 gün geçmesine rağmen 2 oğlundan halen bir haber alamadığını iddia eden baba Ercan Çınar çocuklarının bulunması için yardım istedi.
Olayın ardından harekete geçen Bursa polisi, çocukların öz anneleri Gül Çınar tarafından babalarından şiddet gördükleri gerekçesiyle anneannelerinin evine götürüldüğünü tespit etti.

Annenin şikayeti üzerine olayın savcılığa intikal ettiği öğrenildi. Yaşanan hareketli anların ardından konuşan Bursa Valisi Yakup Canbolat, "Babanın müracaatı sonrası araştırma yapıldı. Yapılan inceleme sonrası babanın farklı ifadeler kullanmasından çocukların annelerinde olduğu ortaya çıktı. Anne, çocukların babadan şiddet gördüğünü ileri sürerek babadan uzaklaştırmış. Dosya savcılıkta Bursalıların içi rahat olsun polisimiz ve jandarmamız bu ve benzeri olaylarda her zaman teyakkuz halindedir" diye konuştu.

4 gündür kayıp olan çocuklarının boşanma aşamasındaki eşinin yanında olduğunu duyan baba Ercan Çınar, gözyaşları içinde fenalık geçirdi. Ercan Çınar, yaptığı açıklamada, "Şu anda çocuklarım nerede bilmiyorum. Madem çocuklarım bulundu, madem güvendeler, babası olarak neden bana haber verilmedi? 4 gündür gitmedik yer, çalmadık kapı bırakmadım" dedi.

Çocukların annesi ile birlikte olduğunu söyleyen teyzeleri, "Ablam şiddet gördüğü için evden kaçmış, bizim eve gelmedi, çocuklarını alıp Ankara'ya sığınma evine gittiğini duyduk. Ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyoruz. Valilik açıklama yapmış, fakat devletimizin polisi jandarması gelsin baksın. Evimizin kapısı açık. Yeğenlerim de ablam da bizim yanımıza hiç gelmedi. Biz de haber alamıyoruz" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!