Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da gündem iş! (ÖZEL HABER)

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR, Kent Konseyi ve BTSO'nun destekleriyle bu yıl 6'ncısı düzenlenen ve iş arayanlarla işverenleri aynı çatı altında bir araya getiren Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması, Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde başladı. Alanında Türkiye'nin en büyüğü olan buluşmaya Bursalılar yoğun ilgi gösteriyor.

Bursa'da gündem iş! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

İnsan kaynakları ve istihdam alanında Türkiye'nin en kapsamlı organizasyonlarından biri olan etkinliğe; 13 holdingden 69 firma, 13 şirketler grubundan 56 firma ve 155 şirket olmak üzere toplam 280 kuruluş stant ile temsil ediliyor. Katılımcıların firmalarla iş görüşmeleri yapmalarına imkan tanıyan etkinlik çerçevesinde söyleşi ve konferanslar da düzenleniyor. Merinos'taki etkinlik kapsamında kişisel gelişime katkı sağlamak hedefiyle sertifikalı 28 seminer de organize edildi.

Bursalı Organizasyonel Gelişim Uzmanı Elif Yıldız, iş arayanlarla işverenleri aynı çatı altında buluşturan İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması'na her yıl katıldıklarını söyledi. Yıldız, bu tür fuarlarda yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "İş arayanların firmalardan birebir bilgi almalarına imkan sağlayan buluşma oldukça faydalı. Burada yüzlerce kişi firma temsilcileri ile bir araya gelme şansını yakalıyor. Bu tür etkinlikler firmamızdaki açık pozisyonlarımız için uygun kişileri bulmak adına bizlere de yardımcı oluyor" açıklamasını yaptı.

İş arayan vatandaşlar fuarın istihdam açısından olumlu etkisi olacağını düşündüklerini ve çok geniş bir yelpazeye hitap ettiğini ifade etti. Fuar yetkililerinin ve stant çalışanlarının oldukça ilgili olduğunu belirten vatandaşlar; "Burada birebir görüşmelerle öz geçmişlerimizi yetkililere bırakabilme şansımız oluyor, kendimize uygun bir iş bulacağımıza inanıyoruz" dedi.

HEM FİRMALARA HEM İŞ ARAYANLARA YARARI VAR

Fuarın, firmaların faaliyet gösterdikleri sektörlerde kendilerini tanıtmaları açısından çok faydalı olduğunu, iş arayanlar için de bol seçeneğin bulunması yönünden güzel bir fırsat sağladığını belirten Aktaş Holding Kurumsal İletişim Uzmanı Berna Sevinç, "Bir havuz oluşturmamız açısından oldukça yararlı görüyorum, açık olan pozisyonlara uygun kişileri bulmak böylece kolaylaşıyor" ifadelerini kullandı.

"BAŞVURU NASIL YAPILIR BİLGİ VERİYORUZ"

Tofaş standında iş arayanlarla özel olarak ilgilenen, Yetenek Kazandırma Uzmanı Zuhal Ulutaş da; "Bugün burada insanların tüm soru ve sorunlarına cevap vermeye çalışıyoruz, özgeçmiş nasıl yazılır bunun hakkında bile bilgi veriyoruz, staj başvurularımızı ve internet üzerinden bize nasıl ulaşabileceklerini anlatıyoruz" dedi ve fuarın işverenlerle iş arayanlar için de olumlu etkileri olduğunu söyledi.

AKARYAKITTA KADIN GÜCÜ

Opet'in akaryakıt satış yetkilisi olarak erkek egemen bir iş kolu olan bu pozisyona kadın çalışanlar araması ve kullandığı "Kadın Gücü Projesi" ibaresi de fuarda ilgi çekti. Opet'ten Gülgün Sarıkaya bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan projenin yavaş yavaş amacına ulaştığını söyledi. Erkek egemen gibi gözüken bu iş kolunda birçok kadın çalışanın da olduğunu ve bunun kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirten Sarıkaya, fuara katılma sebeplerinin bu projeyi daha çok duyurmak ve yaygınlaştırmak olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!