Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da gençlerden Başkan Bozbey'e ziyaret

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ile genç milletvekili adaylarını  makamında ağırlayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, gençlerin siyasette yer alma oranında düşüş olduğunu belirterek, "Gelecek kaygısı, siyasete girmelerini engelliyor" dedi.

Bursa'da gençlerden Başkan Bozbey'e ziyaret

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, CHP Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Savaş Tutan ile birlikte Başkan Mustafa Bozbey'i Halk Evi'ndeki makamında ziyaret etti. CHP'nin genç milletvekili adayları Baran Güneş, Kemal Atan, Aytaç Şahin ile CHP Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de yer aldığı  ziyarette, gençlerin siyasetteki yeri konuşuldu.

Bursa'da iki gündür önemli temaslarda bulunduklarını belirtin Emre Yılmaz, genç seçmenlerin sandığa gitmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. Bursa'da da gençlerin sorunlarına kulak verdiklerini ifade eden Emre Yılmaz, CHP'nin, gençlerin siyasette var olmaları için önemli adımlar attığını vurguladı.

GELECEK KAYGISI GENÇLERE ENGEL

Geçliğin siyasete olan ilgisinde önemli düşüşler olduğuna dikkati çeken Başkan Mustafa Bozbey, "Gençlerin siyasete girmemesinin en önde gelen sebebi gelecek kaygısı olmasıdır. Önce ekonomik ve sosyal bağımsızlığını kazanmak isteyen gençler, siyaseti ileriki yaşlara erteliyor. Bu durum da siyasette kan kaybı yaşanmasına sebep oluyor. 12 Eylül öncesi gençler siyasete daha ilgiliydi. Bu gençlik günümüzde siyasete ilgi duymuyor. 1980 yılından buyana gençliğin siyaset dışında kalması, Türkiye'nin siyasal düzeninde de bir kayıptır. Gençler ne düşünce de olursa olsun siyasetin içinde olmalıdır. Çünkü gençlik olmazsa yeni fikirler, projeler, dinamik yapılar oluşmaz" dedi.

Gençlerin düşüncelerini de dinleyen Başkan Bozbey ziyaret sonunda Emre Yılmaz'a Atatürk portresi hediye etti.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!