Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da gençler Blockchain teknolojisi hakkında bilgilendirildi

Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Genç MÜSİAD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen "Block Zinciri Teknolojisini Anlamak" konulu söyleşide, teknoloji yazarı, Blockchain 101 kitabı Eş Yazarı Ahmet Usta, Blockchain ve kripto paraların geleceği hakkında bilgiler verdi.

Bursa'da gençler Blockchain teknolojisi hakkında bilgilendirildi

"Block Zinciri Teknolojisini Anlamak" konulu söyleşi, MÜSİAD Bursa Şubesi Dernek Merkezi'nde; Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Abdülkerim Demir, Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerin geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşan Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Demir, "Genç MÜSİAD Bursa Şubesi olarak üyelerimizin her konudaki güncel gelişmeler hakkında bilgilendiriyoruz. Dünya kripto para ve bu uygulamaya doğru gidiyor. Biz de Ahmet Usta gibi bu konuda uzman bir isimden, son gelişmeler hakkında bilgiler alacağız. Kendilerini derneğimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

"Matematiğin gücünü arkasına alan bir sistem"

Abdülkerim Demir'in yaptığı açılış konuşmasının ardından Ahmet Usta, söyleşiye katılanlara "Block Zinciri Teknolojisini Anlamak" konulu bir sunum yaptı. Gençleri, Blockchain ve kripto paraların geleceği ile bu uygulamaların güvenliği hakkında bilgilendiren Usta, Blockchain veri kayıt sisteminin matematiğin gücünü kullandığı için kesinlikle aldatılamaz, bozulamaz ve manipüle edilemez olduğuna dikkat çekti.

Veri tabanlarındaki veriler üzerinde güncelleme ya da veriyi silme işlemi yapılabileceğini hatırlatan Usta, "Ancak blok zincirde bir veriyi girdiğiniz zaman artık o veri kalıcı hale geliyor. Silinmesi mümkün olmuyor. İkincisi ise herhangi bir merkezin kontrolünde değil. Veri tek bir kaynakta tutulmuyor" dedi.

Önümüzdeki yıllarda iş yapış şekillerinde değişimlerin yaşanacağını, bazı firmaların test amaçlı bu tarz çalışmalara başladığını hatırlatan Ahmet Usta, bu noktadaki gelişmelerin yakından takip edilmesinin gerekliliğine ve bu gelişmelere ayak uydurmanın önemine işaret etti.

Usta, gerçekleştirdiği sunumun ardından gençlerin bu konulardaki sorularını yanıtladı. Programın sonunda Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Abdülkerim Demir, günün anısında Usta'ya bir plaket takdim etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!