Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Gemlik Belediyesi dar gelirli vatandaşa kreş hizmeti sunuyor (ÖZEL HABER)

Bursa Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan'ın seçim dönemi vizyon projelerinden biri olan, öncelikli olarak çalışan dar gelirli annelerin faydalanmasını hedefleyen kreşin yapımı tamamlandı, kapıları miniklere açıldı. Yalnızca 1 yılda metruk bir binadan, ailelerinden ayrılıp eğitim hayatına ilk adımı atacak minikler için eğitim yuvasına dönüşen kreş, dışarıdaki kreşlerin yarı fiyatına belediye bünyesinde hizmet veriyor. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "Çocuklar bizim en kıymetli hazinelerimiz herkes böyle bakmalı. Onları daha çok geliştirmek, daha da ileriye taşımak noktasında yerel yönetimlere büyük işler düşüyor, biz de bu düşünceden hareketle işin bir ucundan tuttuk başladık, hedefimiz her mahallede bir belediye kreşi açılması" diyerek eğitime verdiği önemi ve belediye kreşlerinin çoğalmasını hedeflediklerini vurguladı.

Bursa'da Gemlik Belediyesi dar gelirli vatandaşa kreş hizmeti sunuyor (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Gemlik Belediyesi'nin, öncelikle asgari ücretle çalışan annelerin faydalanmasını hedeflediği 'Uğur Böcekleri Kreş ve Gündüz Bakım Evi' projesi Gemliklilerin yüzünü güldürmeye başladı. Başkan Mehmet Uğur Sertaslan'ın seçim dönemi vizyon projelerinden biri olan kreş, dışarıdaki kreş fiyatlarının yarısına hizmet veriyor. Yapımı 1 yılda tamamlanan kreşte, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan minikleri sık sık ziyaret ediyor.

"ÖNCELİĞİMİZ ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNDE ÇALIŞAN KADINLARIN ÇOCUKLARI"

Gemlik Beleidye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, öncelikli hedeflerinin dar gelirli anneler olduğunu şu sözlerle ifade etti: "Çalışan kadınların çocuklarının burada olmasını istiyoruz. Önceliğimiz asgari ücret seviyesinde ya da onun biraz üzerinde çalışan kadınların çocuklarının burada eğitim alması. Pek çok projemiz gündelik yaşamda şahit olduğumuz, ilgilisiyle birlikte üzüldüğümüz sosyolojik sıkıntıların çaresini aradığımız işlerdir."

ÇALIŞAN ANNELERİN HAYATIN İÇİNDEN EVİN İÇİNE DÖNMEMELERİ HEDEFLENİYOR

"Kreşler çok pahalı olduğu için çocuğunu gönderemeyen anneler işlerini bırakmak zorunda kalıyor, biz bunu istemiyoruz" diyen Sertaslan, "Bir gerçek var; asgari ücretle çalışan bir kadının, çocuğunu kreşe göndermek için 1500 lira seviyesinde bedel ödemesi mümkün değil. Böyle olunca da, işlerini bırakmak zorunda kalıyorlar. Hem sosyal hayattan hem çalışma hayatından mahrum kalıp, hayatın içinden evin içine geri dönmek zorunda kalıyorlar. Aslında desteği onlara veriyoruz, hedefimizde bu var" ifadelerini kullandı.

"ÇOCUKLAR BİZİM EN KIYMETLİ HAZİNELERİMİZ"

Metruk bir binayı kısa süre içinde minikler için bir eğitim yuvasına dönüştürmekten ve burada çocuklarla vakit geçirmekten çok mutlu olduğunu vurgulayan Sertaslan, "Burayı bir yıl içinde bitirdik, zaten dış mekan olarak hazırdı ancak içi berbat durumdaydı, uyuşturucu bağımlılarına mesken olmuş metruk bir binaydı. Kendi ekiplerimizle çalışmayı bitirdik burayı miniklere hazır hale getirdik. Şu an pandemi sebebiyle elbette tam dolu değil pandemiden sonra daha fazla öğrencimiz olacak ve bahsettiğimiz kitlenin çocukları ekseriyetle burada eğitim alıyor olacaklar. Bu kreşin fiyatı 750 lira yani dışarıdaki kreş ücretlerinin yarısı. Keşke bedava da yapabilsek ancak olmuyor. Ben buraya geldiğimde, çocuklarla birlikte olduğumda çok keyif alıyorum. Çocuklar bizim en kıymetli hazinelerimiz, herkes böyle bakmalı. Onları daha çok geliştirmek, daha da ileriye taşımak noktasında yerel yönetimlere büyük işler düşüyor. Bir ucundan tuttuk başladık. Hedefimiz her mahallede ihtiyaç olduğu sürece bir belediye kreşi açılması yönünde" diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!