Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Gaziler Günü coşkuyla kutlandı

19 Eylül Gazileri Anma Günü Bursa'da törenlerle kutlandı.

Bursa'da Gaziler Günü coşkuyla kutlandı


2002 yılından beri kutlanan 19 Eylül Gazileri Anma Günü bütün yurtta olduğu gibi Bursa'da da coşkuyla kutlandı. Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başlanan törene Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu ile askeri ve mülki erkan ile gaziler katıldı. Günün anlamın ve önemine dair bir konuşma yapan Öğretmen Üsteğmen Halil Büker, "Yurdu için canını ortaya koymaktan çekinmeyen bütün kahramanlarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin gününü kutlarım. Bize emanet etmiş olduğunuz bu kutsal vatan topuklarını sizlerden almış olduğumuz güç, sarsılmaz azim ve irade ile sonsuza kadar koruyup gelecek nesillere aldığımız gibi teslim edeceğimizden şüpheniz olmasın" dedi.
Daha sonra gazi ve şehit derneklerinin yöneticileri valiliği ziyaret etti. Heyeti ağırlayan Bursa Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, "19 Eylül bizim için çok mühim bir gündür. Atatürk bize 'yurtta sulh cihanda sulh' prensibini bırakmıştır. Bütün dünyada barışın insanlığı kucaklaması lazım. Ama bu bizimle başlayıp biten bir süreç değil, Maalesef istemeden pek çok olayın içinde bulunuyoruz. Türkiye'nin coğrafyası da bunu gerektiriyor. Jeopolitik durumu itibarı ile etrafımız her zaman ateş çemberi ile çevrilidir. Temennimiz, bir an önce bunların bitmesi ve bu ülkenin daha fazla şehit ve gazi vermemesi" diye konuştu.
Gaziler daha Garnizon ve Jandarma Komutanlığı ile Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Bursa'da Gaziler Günü coşkuyla kutlandı Bursa'da Gaziler Günü coşkuyla kutlandı Bursa'da Gaziler Günü coşkuyla kutlandı Bursa'da Gaziler Günü coşkuyla kutlandı Bursa'da Gaziler Günü coşkuyla kutlandı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!