Bursa'da Evlilik ve Aile Okulu kursiyerleri sertifikalarını aldı

Yıldırım Belediyesi Evlilik ve Aile Okulu'ndaki eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Bursa'da Evlilik ve Aile Okulu kursiyerleri sertifikalarını aldı

Barış Manço Kültür Merkezi'nde düzenlenen sertifika törenine katılan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, toplum yapısının sağlamlaşması ve ayakta durmasının güçlü bir aile yapısı ile mümkün olacağını belirterek, Evlilik ve Aile Okulu ile Yıldırımlıların mutlu evliliklere imza atmalarına ve huzurlu bir aile hayatına sahip olmalarına imkan tanıdıklarını belirtti. Aile olgusuna artı değer katmak ve evliliklerin güçlü temellere dayanarak uzun yıllar sürmesini sağlamak adına çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Edebali, "Evlilik ve Aile Okulu ile 2014-2015 eğitim yılında 184, 2015-2016 eğitim yılında 360, 2016-2017 eğitim yılında 460 ve 2017-2018 eğitim yılında da 533 olmak üzere toplam 1537 kursiyere eğitim vererek mutlu evliliklerin ve aile bağlarının güçlenmesine katkı sağlarken, düzenlediğimiz 'Aile içi İletişim' ve 'Kişisel Gelişim' seminerleriyle de 15 bin 32 kişiye eğitim verdik" diye konuştu.

'GÜÇLÜ TOPLUM GÜÇLÜ YILDIRIM'

Ailenin bağlarının güçlü olmasının toplumu güçlü kılacağını belirterek Yıldırım'ın aile değerlerini yaşatan bir şehir olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Kadim medeniyetimiz, asırlar boyunca aile kültürünü nesilden nesle aktararak güçlü toplum yapımızı muhafaza etmemizi sağladı. Yaşanan krizlere, sorunlara rağmen toplumumuzu ayakta tutan en önemli unsur güçlü aile yapımızdır. Aile üyelerinin günümüzde sorunlar yaşadıklarını görüyoruz. Biz de belediye olarak bu sorunlara karşı ailelerimize destek vermek ve mutlu evliliklerin oluşmasına katkıda bulunmak adına Evlilik ve Aile Okulu projemizi yürütüyoruz. Günümüzde boşanmaların arttığı ortamda, aile değerlerine önem veren bir Yıldırım oluşturabilmek adına hayata geçirdiğimiz projemiz, toplumsal değerlere önemli katkılar sağlıyor. Bizlerin de en büyük mirası, yarınlarımıza bırakacağımız değerlerimizdir. Donanımlı ve güçlü toplumların inşası doğru aile yapısı ile mümkün olacaktır. Bunu daha da geliştirmek adına Evlilik ve Aile Okulumuz, artan öğrenci sayısıyla hizmetine devam edecektir" şeklinde konuştu.

'AİLE KÜLTÜRÜ VURGUSU'

 Aile bireylerinin günümüz şartlarında sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik değişimler karşısında zorlandığını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Kadim medeniyetimiz, asırlar boyunca aile kültürünü nesilden nesle aktararak güçlü toplum yapımızı muhafaza etmemizi sağladı. Yaşanan krizlere, sorunlara rağmen toplumumuzu ayakta tutan en önemli unsur güçlü aile yapımızdır. Aile üyelerinin günümüzde sorunlar yaşadıklarını görüyoruz. Biz de belediye olarak bu sorunlara karşı ailelerimize destek vermek ve mutlu evliliklerin oluşmasına katkıda bulunmak adına Evlilik ve Aile Okulu projemizi yürütüyoruz" ifadelerini kullandı. Konuşmasının ardından Başkan Edebali, 2017-2018 eğitim dönemini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!