Bursa'da esnaf nefes alamıyor!

Bursa Yıldırım'da saha çalışmalarına hız veren İYİ Parti Yıldırım teşkilatına esnaftan talep geldi. Geçen hafta esnaf ziyareti yapan İYİ Parti Yıldırım örgütü, Hükümetin 135 milyar lira tutarındaki "Nefes Kredisi" ile ilgili endişelerini dile getirdi.

Bursa'da esnaf nefes alamıyor!

Esnaf kredinin yerine hazine garantili yol, köprü, hava alanı gibi tesisler yapan işletmelerin kullanılmasından endişe duyuyor.

2023 hedefleri ile yola çıkan Hükümetin, küçük esnaf ile ilgilenmediğini, bu yüzden 2017 yılında Bursa'da 700 civarında işletmenin battığını söyleyen esnaf, İktidarın kendilerine verdiği sözü bir an önce yerine getirmesini istedi.

ESNAF BİTİYOR!

Gelişme ve talepleri not alan İlçe Başkanı Erkan Subaşı: "Vatandaşlarımızın ve İşletmecilerimizin sorunlarını her gün arkadaşlarımız, mahalle ve sokakları dolaşarak not alıyor. Küçük büyük demeden, onları bir sınıf, çerçeve içine sokmadan şunu açıkça söyleyebilirim. Esnaflarımız temel malzemelerini temin etmekte, nakit sıkıntısından dolayı zorlanıyorlar hatta alamıyorlar. Düşünün bir tedarikçi sabah malını raflarına yerleştiriyor. Akşam tahsilata gelmiş. Sabah ile akşam arasında malzeme yüzde 2 zamlanıyor! Bu anlayışla vatandaş esnaflık yapabilir mi? Yaparsa daha ne kadar dayanır? Döviz yanıyor, altın uçmuş! Ama olsun biz hala sokakta bulabildiğimiz wc'ye 1 liraya giriyoruz! Böyle mi kendimizi teselli etmeliyiz? Esnaflarımız Ramazan'ı göremeyeceğiz, dükkanları kapatmaya hazırlanıyoruz demeye başladı. Bursa'nın iktidar, muhalefet Milletvekilleri vatandaşların ekonomik endişelerinde ortak hareket etmeli, esnafın bu endişesini çözmek için ortak adım atmalıdır" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!