Bursa'da en iyi zeytin 100 TL'den satıldı

5. Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali'nde yapılan açık arttırmada en kaliteli zeytin 100 TL'den alıcı buldu.

Bursa'da en iyi zeytin 100 TL'den satıldı

Gemlik Belediyesi, Gemlik Kent Konseyi ve pek çok sponsor tarafından düzenlenen ve binlerce konuğu ağırlayan Gemlik Zeytini Festivali'nde En İyi Zeytin yarışmasında birinci olan, Adliye Köyünden müstahsil Cahit Tuner'e ait zeytin kilogramı 100 TL'ye satıldı.

En iyi zeytin yarışmasına katılan üreticilerin zeytinleri öncelikle Gemlik Ticaret Borsası Laboratuvarında analiz edildi. 1. Noter tarafından açıklanan sonuçlarda Adliye Köyünden Cahit Tuner'in 270 dane zeytini birinci, yine Adliye köyünden Coşkun Damar'ın 280 dane zeytini 2., Katırlı köyünden ise Ayhan Başaran'ın 220 dane zeytini ise 3. oldu

Kıran kırana pazarlık

3. olan ve Muratoba köyünden üretici Ayhan Başaran'ın  220 dane  zeytini 20 TL'den başlayan açık arttırma kilogramı 30 TL'ye Mahmut Solaksubaşı tarafından satın alınırken, 2. olan Adliye köyünden Coşkun Damar'ın 280 tane zeytini ise 30 TL'den başlayan açık arttırma 39 TL'den tekrar Mahmut Solaksubaşı tarafından satın alındı. 1. olan Adliye köyünden Cahit Tuner'in 270 dane zeytini 42 TL'den başlayan açık arttırma kıran kırana geçti. Açık arttırmanın sonucu en iyi zeytin kilogramı 100 TL'den Hasan Yıldırım satın alındı. 100 kilogram alınan zeytinden üretici yaklaşık 25 bin lira kazanacak.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!