Bursa'da en çok turist burada, yollar berbat durumda! (ÖZEL HABER)

Bursa'nın en çok turist alan bölgelerinden biri olan Tophane'ye giden vatandaşların ortak şikayeti; buradaki yolların kötü durumu. Bölge halkı ve buraya gelen turistlerin şikayetleri ortak bir çatıda buluşuyor ve herkes yolların düzenlenmesini istiyor.

Bursa'da en çok turist burada, yollar berbat durumda! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bursa'da şehrin tam merkezinde yer alan Tophane Meydanı, kentin zirvesinde dev bir tarihe ev sahipliği yapıyor.

Bursa'nın müthiş manzarasını kuşbakışı bir konumdan seyredebileceğiniz Tophane'de başta Osman Gazi ve Orhan Gazi'nin türbeleri olmak üzere birçok tarihi yapı bulunuyor.

Mahallenin adı da isminden de anlaşılacağı gibi tepede bulunan toplardan geliyor. Osmanlı döneminde topların döküldüğü parkta bugün hala çok sayıda top tepede bulunuyor ve bu toplar ramazan aylarında hala kullanılıyor.

Hal böyle olunca şehri tepeden izlemek isteyen Bursalılar ve burayı gezmeye gelen turistler tophaneye çıkmadan edemiyor fakat buraya gelen yollar oldukça dar ve engebeli. Bölgede esnaf dahil çok sayıda vatandaş durumun bir an önce düzeltilmesini istiyor.

"YAYA OLARAK BİLE ZOR GELİNİYOR"

Otobüsle gelirken can güvenliğimiz olduğunu düşünmüyorum diyen genç bir vatandaş, yolların çok sıkışık ve taşlık olduğunu belirtirken bir diğer Bursalı; "Yaya olarak buraya gelirken bile zorlanıyorum araçla buralara gelmek imkansız" dedi.

Sorunun bir an önce çözülmesini isteyen Bursalılar; "Tophane ve buradaki bir çok turistik alana giden yollar bu şekilde bakımsız, eski, engebeli ve dar buna farklı çözümler getirilirse hem daha çok turist çeker hem de gelen turistler buradan daha memnun ayrılır" şeklinde konuştu.

"YOL KAPATILSIN İNSANLAR HAREKET ETSİN"

Buranın Orhangazi Türbesi ve Osmangazi Türbesi'nden dolayı da çok ziyaretçi aldığını belirten esnaf, buradaki yolların tehlikeli olduğunu, yabancıların burada park sorunu yaşadığını da belirterek yollar kapatılıp Cumhuriyet Caddesi'ndeki gibi yapılsa çok daha güvenli olur, hem de insanlar hareket eder diyerek belediyeye böyle bir çözüm önerisinde de bulundu.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!