Bursa'da El Kaide operasyonu

Bursa'da polis tarafından düzenlenen El Kaide operasyonunda gözaltına alınan 8 kişi, İstanbul Çağlayan Adliyesi'ne sevk edildi.

Bursa'da El Kaide operasyonu

Son 1 yıldır yapılan teknik takibin ardından düğmeye basan Bursa polisi, İnegöl ilçesinde çoğunluğu mobilya işçisi olarak çalışan 7 kişiyi El Kaide terör örgütü ile bağlantıları olduğu gerekçesiyle gözaltına aldı. Balıkesir'de de bir kişi gözaltına alınırken, şahısların 1 yıl içerisinde Suriye, Afganistan ve Pakistan'a yasal olmayan yollardan giriş yaptığı, özellikle çatışma bölgelerinde bulunup eğitim aldıkları belirtildi. Özel kodlarla konuştukları belirlenen 8 kişinin evlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ise, El Kaide ile bağlantılı dökümanlar ile eğitim alınırken çekilmiş çok sayıda görüntü CD'sine el konuldu.
"El Kaide terör örgütüne yardım ve yataklık, eleman temin etme ve örgüt üyesi olmak" suçundan gözaltına alınan 8 kişi, Bursa Emniyet Müdürlüğündeki ifadelerinin ardından İstanbul Çağlayan Adliyesi'ne sevk edildi. Zanlıların emniyet çıkışında, "Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendisidir" demeleri dikkat çekti.

EL KAİDE OPERASYONUNDA GÖZALTINA ALINAN 8 KİŞİ ADLİYEDE

Bursa 'da polis tarafından yapılan El Kaide operasyonunda gözaltına alınan 8 kişi Çağlayan Adliyesi'ne getirildi.
Alınan bilgiye göre; son 1 yıldır yapılan teknik takibin ardından düğmeye basan Bursa polisi İnegöl ilçesinde çoğunluğu mobilya işçisi olarak çalışan El Kaide terör örgütü ile bağlantısı oldukları iddia edilen 7 kişiyi gözaltına almış ve yapılan çalışmalar sonucunda 1 kişiyi de Balıkesir'de gözaltına almıştı. Bursa Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 8 şüpheli Çağlayan Adliyesi'ne getirildi.

Bursa'da El Kaide operasyonu Bursa'da El Kaide operasyonu Bursa'da El Kaide operasyonu Bursa'da El Kaide operasyonu
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!