Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da eğitime destek

Bursa Orhangazi Fenerbahçe Taraftarlar Derneği, Orhanbey İlk Okulu'nda 'Akıl ve Zeka Oyunları' sınıfının tefrişatını yaparak eğitime destek oldu.

Bursa'da eğitime destek

2019-2020 eğitim öğretim yılı başında Orhangazi'de faaliyetlerine devam eden ultrAslan Orhangazi Temsilciliği tarafından başlatılan örnek çalışmaya Orhangazi Fenerbahçe Taraftarlar Derneği de destek verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında tüm Türkiye'deki okullarda açtığı Akıl ve Zeka Oyunları sınıfını sarı-lacivertli renkler ile boyayan Fenerbahçeliler, sınıfın bir duvarına da 'Çocuklar Hepimiz Birer Takım Taraftarıyız, Ama Unutmayalım ki Öncelikle Hepimiz Kardeşiz' sloganı yazıldı.

Sınıfın tüm tefrişatına sponsor olan Orhangazi Fenerbahçe Taraftarlar Derneği'nin açılışına Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Kılıç, Emniyet Müdürü Halis Erdoğan, Milli Eğitim Şube Müdürü Kazım Karabacak, STK temsilcileri, taraftarlar, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş da katıldı.

Orhangazi Fenerbahçe Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Birol Karan yaptığı konuşmada; "Eğitime olan desteklerimiz artarak devam edecek. Katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum" dedi. Kurdele kesilmesinin ardından protokol üyeleri öğrenciler ile birlikte Akıl ve Zeka Oyunlarını oynayarak güzel vakit geçirdiler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!