Bursa'da düğün sezonu devam ederken piyasadaki son durum ne? (ÖZEL HABER)

Bursa'da düğün sezonu devam ediyor. Peki vatandaşları nasıl fiyatlar bekliyor dedik uzmanına sorduk. İşte detaylar...

Bursa'da düğün sezonu devam ederken piyasadaki son durum ne? (ÖZEL HABER)

BANU ŞEN - KAAN VARDAR / BURSADA BUGÜN

Piyasalarda geçen yıl ani bir yükselme yaşanmış ve bu yükseliş ekonomiyi derinden sarsmıştı. Piyasadaki oynamalar ve güncel fiyatlar hakkında bilgi veren Gençay Kuyumculuk Satış Müdürü Cenk Özdiker, son bir haftadır altının yükselişte olduğunu söyledi.

Fiyatlardaki gidişatın tahmin edilemediğini söyleyen Özdiker, "Piyasalarda geçen yıl Ağustos ayından sonra ani bir yükseliş oldu. Daha sonra bu yükselişin ardından dolar bazında bir rahatlama yaşandı. Son bir haftadır altın tekrar yükseliyor. Piyasaların durumunun ileride ne olacağını kimse bilmiyor. Çünkü altın jeopolitik olaylardan dolayı değişiyor. Bizim beklentimiz aşağı yönde olması çünkü o zaman bizim işlerimiz daha da hızlanıyor" dedi.

DÜĞÜN SEZONUYLA BİRLİKTE HAREKETLİLİK BAŞLADI

Düğün sezonunun başlamasıyla kuyumcuların hız maratonu da başladı. Bu yıl hareketliliğin beklenti doğrultusunda olduğunu belirten Cenk Özdiker "Şu anda düğün zamanı olduğu için işlerde bir artış oluyor. Bu sene de yoğunluk beklentimiz doğrultusunda ilerliyor. Müşterilerimiz genellikle setler, kelepçeler ve düğün takılarının olmazsa olmazı bilezikleri tercih ediyor. Mağazamızda A dan Z ye müşterilerimizin istediği her çeşit ürün mevcut. Biz Gençay Kuyumculuk olarak 9 mağaza ve 40 personelimiz ile Bursa'da hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda toptan olarak da esnafa altın satmaktayız. İşimizi profesyonel yapıyoruz. Her şeyi müşteri memnuniyeti doğrultusunda yapıyoruz. İnşallah ulaşamadığımız müşterilerimizi de sizin vasıtanızla mağazamıza bekliyoruz" dedi.

MÜŞTERİLER MÜCEVHERDE ZARAR ETMEYECEK

Mücevher satışlarında müşterilerin eskisi gibi zarar etmediklerini vurgulayan Özdiker, her sattıkları ürünün 1 senelik periyotlar halinde ücretsiz bakım garantisi olduğunu ve satılan ürünlerin GIA, HRD sertifikalı ürünler olduğunu söyledi. Bu ürünler geri dönüşümlerde belirli bir oranda geri alınıyor ve müşteriler mücevherde eskisi gibi zarar etmiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!