Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Dağyenice yolları taştan! (ÖZEL HABER)

Kampçıların ve doğaseverlerin Bursa'daki ilk tercihlerinden biri olan Dağyenice Mahallesi özellikle burada bulunan gölet sayesinde birçok insanı kendine çekiyor. Dağyenice'ye gelen ana yollar asfaltlanmış ve yeni yapılmış olsa da mahallenin iç taraflarında oturan vatandaşlar evlerine rahat gidememekten, göleti görmeye gelen yurttaşlar ise arabalarının aldığı zararlardan şikayetçi.

Bursa'da Dağyenice yolları taştan! (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI - GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Ana yolların asfalt olmasıyla yüzü gülen Dağyenice sakinleri yıllardır kendi sokaklarındaki yolların da yenilenmesini beklediklerini ancak sıranın bir türlü onlara gelmediğini söyledi.

"EVİMİZE GİDEMİYORUZ!"

Yaklaşık 10 yıldır bu yolların yapılmasını umut ettiklerini belirten Erhan Akdemir; "Ana yollar güzel olmasına rağmen biz iç tarafta oturan insanlar olarak özellikle hava yağmurluysa aracımızla eve girmekte güçlük çekiyoruz" dedi. Kimi zaman araçlarının bu yollarda kalarak ilerleyemediğini ifade eden Akdemir, artık bu sorunun çözülmesini istediklerini kaydetti.

YARALANAN VAR

"Kışın asfalt dökülmediği için bu yollarda çukurlar oluşuyor ve ailelerimizin araçları zarar görüyor bizim için de tehlike oluşturuyor" diyen Dağyeniceli çocuklar aynı zamanda burada bisiklet ve ATV sürerken yaralanan arkadaşlarının olduğunu da belirterek yetkilileri göreve davet etti.

Dağyenice göletinin güzelliğini görmek için bölgeye gelen Bursalılar da yolun bozuk olmasından ötürü arabalarının zarar gördüğünü vurguladı.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!