Bursa'da da çok sayıda kullanıcısı var! Çiftlik Bank'a para kaptıranlar şimdi ne yapacak?

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank'la ilgili dosyayı savcılığa intikal ettirdiklerini belirterek "Parasını kaptıranlar suç duyurusunda bulunabilir" açıklamasını yaptı. Bakan Tüfenkci "Çiftlik Bank'a yönelik inceleme, niyet kötü olunca 'Bakanlık bizim ödememizi durdurdu' diye yansıtıldı. Hiçbir blokaj da yok. Eğer, üyelerine ödeme yapacaklarsa hiçbir hukuki engel yok" dedi. Çiftlik Bank'sa hala üyelerine ödeme yapmıyor!

Bursa'da da çok sayıda kullanıcısı var! Çiftlik Bank'a para kaptıranlar şimdi ne yapacak?

Bursa'da da çok sayıda kullanıcısı bulunan Çiftlik Bank, yüksek kar vadederek para topladığı kullanıcılarının ödemelerini gerçekleştirmiyor. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, dün yapmış olduğu açıklamada flaş bilgileri kamuoyuyla paylaşmıştı.

Bakan Tüfenkci, "Sistemde 132 bin aktif, 380 bin pasif olmak üzere 500 bin üye var. Müfettişler incelemeyi tamamladı. Tespit edilen hususlar doğrultusunda dosya Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirildi. Raporun bir örneği de MASAK'a gönderildi. Bugünden itibaren bizimle ilgili bir konu kalmadı. Çiftlik Bank'a yönelik inceleme, niyet kötü olunca 'Bakanlık bizim ödememizi durdurdu'  diye yansıtıldı. Hiçbir blokaj da yok. Sistem sakat olduğu için bu belli bir yerde patlıyor. Eğer, üyelerine ödeme yapacaklarsa hiçbir hukuki engel yok. Biz sadece tespit ettiğimiz hususlarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Vatandaşlarımız çok dikkatli olmalı. Yüzde 33'lere varan hayali kâr vadediyor. Eğer sistem yöneticileri ödeme yapmak istiyorlarsa, daha önce yapabilirlerdi yine yapabilirler." Çiftlik Bank'ta faaliyet durdurma kararı olmadığını söyleyen Tüfenkci, "Ama şunun altını çiziyoruz, bu sistem doğru bir sistem değil. Daha fazla tüketicinin aldanmasının önüne geçmek adına idari olarak reklamlarını durdurduk. Bakanlığımızın idari yaptırımlarının tamamını uyguladık. Cezai noktada da cumhuriyet savcılıkları yetkilidir. Bu konularda mevzuat eksikliklerini gidermek adına çalışma yapıyoruz. Para kaptıranlar da Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunabilir, ilgili davalarını açabilirler" dedi.

Bakanın açıklamasından sonra Çiftlik Bank'a para kaptıran kullanıcılar, kuruluşu sosyal medyada soru yağmuruna tuttu ve ödeme yapılmasını talep etti.

Mağdurların çok sayıda mesajı silinip, kullanıcıların yorum yapması engellenmeye çalışılırken akşam saatlerinde kuruluştan bir sayfa açıklama metni yayınlandı.

Bakan'ın net mesajına karşın, ödeme yapmalarına dair herhangi bir engelin sözkonusu olmadığının özellikle vurgulanmasına rağmen kuruluşun ödeme yapmaktan kaçınması ve topu yine bankalara atması, mağdurları kelimenin tam anlamıyla çileden çıkardı. 

Sözkonusu paylaşıma ve Çiftlik Bank'ın diğer gönderilerine yapılan çok sayıda yorum silindi. 

Anlık mesajlaşma gruplarında da ihtar çekmelerine karşın çok sayıda üyenin parasının ödenmediği bildirildi.

Şirketin CEO'su olarak ön plana çıkan Mehmet Aydın'ın hemen her konuda sesli mesajlar, videolar paylaşmasına karşın sessizliğini koruması kayıplara karıştığı yorumlarının yapılmasına da neden oldu!

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!