Bursa'da çeşmeden akan su isyan ettirdi!

Bursa'da foseptik sularının içme suyu havzasına karıştığının görüntülerle ortaya çıkarılmasının ardından patlak veren su skandalı kamuoyunda uzun süre gündemde kalmıştı. Bursa'da çeşmeden akan sulara gelen tepkilerse bitmek bilmiyor. Son olarak Yıldırım ilçesindeki Teleferik mahallesinde çeşmeden akan sular vatandaşları isyan ettirdi.

Bursa'da çeşmeden akan su isyan ettirdi!

Bir dönem Bursa'da su çeşmeden içilir reklamları yapan Büyükşehir Belediyesi'nin su şehri Bursa'da şebekelere verdiği su tepki çekmeye devam ediyor. 

Bursa'da foseptik sularının içme suyu havzasına karıştığının görüntülerle ortaya çıkarılmasının ardından patlak veren su skandalı kamuoyunda uzun süre gündemde kalmıştı.

Foseptiklerin hala içme suyu havzasına akmaya devam ettiği bildirilirken bu kez de Yıldırım ilçesindeki Teleferik mahallesinde çeşmeden akan sular vatandaşları isyan ettirdi. 

Şebeke suyu musluğuna bağlanan pamuğun bir gün sonra simsiyah hale gelmesi Teleferik halkının tepkisini çekti. 

Her ay faturaları zamlayan BUSKİ'ye şebeke sularının kirli şekilde aktığını defalarca bildirmelerine karşın bir çözüme ulaşamayan Bursalılar, yetkilileri göreve davet ederken akıllara çarpıcı bir veri de geldi. 

Halk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, bir süre önce yaptığı açıklamada, "Bursa'da 2010'da 123.217 olan toplam akut barsak enfeksiyonu olgu sayısı 2015'te %134,7 artışla 289.140'a yükselmiş; nedenleri araştırılmalı" demişti.

Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara ambalajlı su satmak için bir süre önce meclisten yetki de aldı.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!