Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? Kar yağışı ne zaman bitecek? (08 Ocak 2019 Salı)

Bursa, bugün kışın en soğuk günlerinden birini geçirecek! Hava çok bulutlu, sabah ve öğleden sonra aralıklı kar yağışlı. Kar yağışı bugün saat 18.00'den sonra kenti terk edecek. Sıcaklık bugün en yüksek bir derece. Hissedilen sıcaklık eksi dört derece dolaylarında! Yarından itibarense sıcaklıklar bir nebze de olsa artmaya başlayacak. Lodos ve yağmura hazır olun. İşte hava durumunun ayrıntıları...

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? Kar yağışı ne zaman bitecek? (08 Ocak 2019 Salı)

Bursalılar meteorolojiden uyarı geldi: Buzlanma ve don olayına karşı dikkatli olunmalı.

Bursa, bugün kışın en soğuk günlerinden birini geçirecek!

Sıcaklık bugün en yüksek bir derece dolaylarında.

Hissedilen sıcaklıksa eksi dört derece...

BURSA'DA KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK?

Hava çok bulutlu, sabah ve öğleden sonra aralıklı kar yağışlı. Kar yağışı bugün saat 18.00'den sonra kenti terk edecek.

Sıcaklıklar yarından itibaren artmaya başlıyor. Yarın en yüksek hava sıcaklığı beş derece olacak. Ancak gece saatlerinde sıcaklığın eksi beş dereceye kadar ineceğini hatırlatmakta da fayda var. 

Perşembe lodosla birlikte termometreler 10 dereceyi gösterecek. Bursa'da havanın yağmurlu olması öngörüldü. 

Cuma sıcaklık 8 derece olacak. Yine yağmur var. 

Cumartesi yağışın beklenmediği Bursa'da kapalı bir hava etkisini gösterecek. Bursalıları 7 derecelik sıcaklık karşılayacak. 

ULUDAĞ'DA SON DURUM NE?

Kış turizminin gözdesi tatilciler tarafından beyaz cennet olarak adlandırılan Uludağ'da son duruma baktığımızdaysa bugün ve yarın dondurucu soğuğun etkili olduğunu görüyoruz. Sıcaklıklar eksi 12-15 derece dolaylarında seyrediyor. 

Zirvede bugün, cuma ve cumartesi kar yağışı var. 

Kar kalınlığı ise son olarak 116 cm ölçüldü. 

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle kar, Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneybatısında yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenen yağışların; Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Şanlıurfa'da kuvvetli yağmur ve sağanak (30-60 kg/m2), Samsun, Ordu ve Gaziantep'te kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur (21-50 kg/m2), Amasya, Tokat, Çorum'un doğu ilçeleri, Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak ile Malatya, Tunceli, Erzurum ve Van'ın güney ilçelerinde yoğun kar (20-50 cm.) şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı ve iç kesimlerde mevsim normallerinin altında, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Amasya, Tokat, Çorum'un doğu ilçeleri, Kahramanmaraş, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak ile Malatya, Tunceli, Erzurum ve Van'ın güney ilçelerinde yoğun kar (20-50 cm.) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Çığ Tehlikesi, Buzlanma ve Don Olayı, Ulaşımda Aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Şanlıurfa'da kuvvetli yağmur ve sağanak (30-60 kg/m2) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani Sel, Su Baskını, Ulaşımda Aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Samsun, Ordu ve Gaziantep'te kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur (21-50 kg/m2) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani Sel, Su Baskını, Ulaşımda Aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda Aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BURSA °C, 1°C

Çok bulutlu, sabah ve öğleden sonra aralıklı kar yağışlı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!