Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak, kar ne zaman yağacak? (19 Ocak 2018 Cuma)

Bursa'da bugün hava sıcaklığı en yüksek 8 derece ölçülüyor. Hava parçalı bulutlu. Sıcaklık yarın 12 dereceye çıkacak. Meteorolojiden önümüzdeki pazartesi ve salı günleri için kar yağışı açıklaması geldi.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak, kar ne zaman yağacak? (19 Ocak 2018 Cuma)

Bursa'da bugün sabah saatlerinde ayaz etkili olurken meteoroloji yetkilileri sıcaklığın en yüksek 8 derece seviyesinde seyredeceğini kaydetti.

Sıcaklık yarın 12 dereceye çıkacak. Parçalı bulutlu bir hava Bursalıları karşılayacak.

Pazar Bursa'da sağanak beklenmekte. Sıcaklığın 11 derece olması öngörüldü.

Meteorolojiden önümüzdeki pazartesi ve salı günleri için kar yağışı açıklaması geldi.

Bursa'da 22 Ocak Pazartesi 9 derecelik hava sıcaklığı ve karla karışık yağmurla kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı beklendiği ifade edildi.

23 Ocak Salı ise Bursa'da sıcaklık en yüksek 3 derece olacak. Gün içinde sıcaklık eksi iki dereceye kadar inecek. Özellikle kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı öngörüldü. Meteoroloji yetkilileri şehir merkezinde de hafif kar yağışı görülebileceğini kaydetti.

ULUDAĞ'DA SON DURUM NE?

Dün kar fırtınasının yaşamı bir hayli olumsuz etkilediği beyaz cennet olarak adlandırılan Uludağ'da da önümüzdeki pazartesi ve salı kar yağışı beklenirken zirvede kar kalınlığı 133 santimetreye çıktı.

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz'in batısı, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kayseri, Sivas, Ordu ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların; Mardin ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli sağanak (21-50 kg/m2), Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Batman, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun (20 cm. üzeri) olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile iç kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, ancak batı bölgelerden başlayarak artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimleri ile Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden orta kuvvette, Akdeniz ile Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Doğu Anadolu'nun güneyinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Mardin ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli sağanak (21-50 kg/m2), Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Batman, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun (20 cm. üzeri) olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar) dikkatli tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Akdeniz ile Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Doğu Anadolu'nun güneyinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Soba ve baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı, doğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 8°C

Parçalı bulutlu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!