Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (4 Haziran 2018 Pazartesi)

Bursa'da bugün hava sıcaklığı gün içerisinde 28 dereceye kadar yükseliyor ve az bulutlu güneşli bir gökyüzü görülecek.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (4 Haziran 2018 Pazartesi)

Bursa'da haftanın ilk iş gününde hava sıcaklığı gün içerisinde 28 dereceye kadar yükseliyor.

Sıcaklıklığın özellikle 12.00 ile 15.00 saatleri arasında kendini hissettirmesi beklenirken, gün içerisinde az bulutlu havayla birlikte güneş görülecek.

SALI VE ÇARŞAMBA'YA DİKKAT!

Meteorolojiden yapılan tahminlere göre yarından itibaren ise Bursa'da sağanak yağış bekleniyor.

Hava sıcaklığında büyük bir düşüşün görülmeyeceğini bildiren yetkililer, Bursa'da yarın yer yer gökgürültülü sağanak yağış bekliyor. Hava sıcaklığının 27 derece olaracak hissedileceği Salı gününün ardından Çarşamba günü de yağış devam edecek.

Çarşamba günü hava sıcaklığı 30 dereceye yükselmesi beklenirken, gökgürültülü sağanak gün içerisinde Bursa'da yer yer yeniden etkili olacak.

Yağışın etkisini Çarşamba gününden itibaren kaybetmesi beklenirken, sıcaklık Perşembe günü 30 derecenin üstüne çıkıyor.

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Trakya, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Antalya'nın iç kesimleri ile Rize çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'da 1 ila 3 derece artacağı, doğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyı kesimi ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trakya kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 28°C

Parçalı bulutlu

ISTANBUL °C, 28°C

Parçalı bulutlu

KOCAELI °C, 29°C

Parçalı bulutlu

TEKİRDAĞ °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!