Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (29 Mayıs 2018 Salı)

Bursa'da hava sıcaklığı bugün en yüksek 25 derece olarak ölçülürken, yer yer sağanak yağışlar olacağı bildirildi.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (29 Mayıs 2018 Salı)

Bursa'da sağanak yağış etkisini kaybetmiş olsa da bugün aralıklı şekilde bazı bölgelerde kendini gösterecek.

Hava sıcaklığının en yüksek 25 derece olarak ölçüleceği haftanın ikinci gününde, Bursa'da parçalı ve çok bulutlu bir gökyüzü etkili oluyor.

Özellikle bugün sabah saatlerinden başlamak üzere 18.00'a kadar Bursa'da bazı bölgelerde yer yer sağanak yağış etkili olmaya devam edecek.

Meteorolojiden alınan bilgilere göre, bugünden itibaren yağış Bursa'yı terk ediyor ve önümüzdeki günlerde Bursa'da hava sıcaklıkları yükselişe geçiyor.

Bursa'da yarın sıcaklık 26 derece ve çok bulutlu olurken, Perşembe günü de aynı tahmin öngörülüyor. Cuma gününden itibaren artışa geçen sıcaklık Cumartesi günü 29 dereceye kadar yükselecek.

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Çanakkale ile İzmir'in kuzey kesimleri dışında ülke genelinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Göller yöresi, İç Anadolu'nun batısı, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Sivas, Bingöl, Muş, Ordu çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2), Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz ve İç Anadolu'nun doğusunda yer yer güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Göller yöresi, İç Anadolu'nun batısı, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Sivas, Bingöl, Muş, Ordu çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2), Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, Çanakkale dışında bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 25°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDIRNE °C, 29°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 26°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELI °C, 24°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!