Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (27 Mayıs 2018 Pazar)

Bursa'da bugün de yağış devam edecek. Hava sıcaklığının en yüksek 25 dereceye kadar yükseldiği Bursa'da bugün sağanak etkisini sabah saatlerinden itibaren hissettirdi.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (27 Mayıs 2018 Pazar)

Yoğun yağışların ardından Bursa'daki sel ve heyelan yaraları sarılmaya çalışırken, şiddetli sağanak yağış etkisini sabahın ilk saatlerinde de gösterdi.

Hava sıcaklığının bugün gün içerisinde en yüksek 25 dereceye kadar yükseleceğini belirten Meteoroloji, Bursalıları bugün de şiddetli yağışa karşı uyardı.

Özellikle öğle saatlerine kadar şiddetini sürdürecek olan yağışlar, gece saatlerine kaar yer yer şiddetli şekilde devam edecek.

Bursalıları şiddetli yağış ve ani sel baskınlarına karşı uyaran yetkililer, Pazar gününü dışarıda geçirmek isteyenleri uyardı.

Bursa'da yağış gece saatlerinden itibaren ise etkisini yitirerek, hafta başı yerini çok bulutlu bir havaya bırakacak.

Pazartesi günü (YARIN) hava sıcaklığı 25 derece olacak. Ancak yağış Salı günü tekrar geri dönüyor.

Salı günü Bursa'da hava sıcaklığı 24 dereceye düşüyor ve yeniden gökgürültülü sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor.

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa'nın kuzey ve batısı, Adana'nın kuzey çevreleri ile Antalya'nın kuzey ve batı kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce, öğle saatlerinden sonra Marmara'nın doğusu, Balıkesir, Kütahya, Eskişehir, Bolu, Düzce, Manisa'nın kuzeydoğusu, Çanakkale'nin doğusu ile Uşak ve Afyonkarahisar'ın kuzey çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara'nın batısında kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun batısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'nun doğusunda güney ve güneydoğudan yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu sabah saatlerinde Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce, öğle saatlerinden sonra Marmara'nın doğusu, Balıkesir, Kütahya, Eskişehir, Bolu, Düzce, Manisa'nın kuzeydoğusu, Çanakkale'nin doğusu ile Uşak ve Afyonkarahisar'ın kuzey çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında ani kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin doğusu ile Balıkesir ve Çanakkale'nin doğusunda yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 Km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BILECIK °C, 22°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EDIRNE °C, 29°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 25°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELI °C, 23°C

Çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!