Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (24 Mayıs 2018 Perşembe)

Bursa'da bugün hava sıcaklığı düne göre düşüş göstererek, gün içerisinde en yüksek 27 derece olacak. Bazı bölgelerde de kısa süreli olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan Bursa'da 5 gün boyunca yağış etkili olacak.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (24 Mayıs 2018 Perşembe)

Bursa'da hava sıcaklığı düne oranla bugün düşüş gösteriyor. Gün içerisinde sıcaklık en yüksek 27 derece olacak.

Sabah saatlerinde etkili olan parçalı bulutlu hava öğle saatlerinden sonra yerini yer yer kısa süreli yağışlara bırakacak.

Sıcaklığın özellikle öğle saatlerinden sonra 29 derece olarak hissedileceği Bursa'da, 12.00 ile 18.00 saatleri arasında bazı kesimlerde gökgürültülü sağanak yağışlar görülebilir.

Bursa'da yarın da hava sıcaklığı 26 dereceye düşüyor ve yağış bekleniyor.

5 GÜN YAĞIŞ OLACAK!

Meteorolojiden alınan tahminlere göre, Bursa'da 5 gün boyunca yağışın etkisi altına giriyor.

Bugünden başlamak üzere hava sıcaklığının 26 derecelere kadar gerilediği Bursa'da, gökgürültülü sağanak yağış belirli saatlerde etkisini gösterecek.

Yağışların kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü şekilde olacağını bildiren Meteoroloji, Bursalıları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz, Malatya hariç Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Sakarya'nın güney kesimleri, Konya, Karaman, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Karabük çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Bayburt ve Artvin çevreleri ile Ağrı'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Marmara'nın kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyılarında bu sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Bayburt ve Artvin çevreleri ile Ağrı'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında ani kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevreleri ile Sakarya'nın güney kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey kıyılarında ve doğu kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 27°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDIRNE °C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISTANBUL °C, 26°C

Parçalı bulutlu, kuzey kıyıları bu sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu

KOCAELI °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!