Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Mart 2018 Salı)

Bursa'da bugün hava sıcaklığı en yüksek 20 derece dolaylarında seyretmekte. Yer yer sağanak yağış beklendiği ifade edildi. Meteoroloji yetkilileri uyardı: Bugün akşam saatlerine kadar kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esecek lodosa dikkat!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Mart 2018 Salı)

Bursa'da bugün sıcaklık lodosun da etkisiyle 20 derece dolaylarında seyrediyor. 

Yer yer sağanak yağış bekleniyor. 

Meteoroloji yetkilileri uyardı: Bugün akşam saatlerine kadar kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esecek lodosa dikkat!

Meydana gelebilecek olumsuzluklara (soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 

Olumsuz hava koşulları sebebiyle deniz otobüsü seferlerinde de iptallere gidildi. İptal edilen seferleri öğrenmek için tıklayın!

Sıcaklık Bursa'da yarın 21 derece olacak. Yağış görülmeyecek. 

Perşembe hafif sağanakla 23 derceye yükselecek sıcaklık cuma sert düşüşe geçerek 16, cumartesi ise 11 dereceye kadar inecek.

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz, Göller Yöresi ile Kayseri ve Erzincan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bekleniyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa.), Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Göller yöresinde yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa.) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Güney ve güneybatı (lodos) yönlerden yurt genelinde devam etmekte olan kuvvetli rüzgarın, akşam saatlerine kadar Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Bilecik), İç Ege ve Göller Yöresi (Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta), İç Anadolu'nun batısı (Ankara, Eskişehir, Konya) ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük ve Kastamonu) zaman zaman fırtına (50-70 km/sa.) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney ve doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa.), yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa.) şeklinde esmesi bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!