Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Haziran 2018 Çarşamba)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 30 derece ölçülmekte. Meteoroloji yetkilileri kentin güneyinde öğle saatlerinden sonra kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış görülebileceği uyarısını yaptı. Sıcaklık yarın 29, cuma 30, cumartesi 31 derece ölçülecek. Pazar gününe kadar yer yer sağanak etkisini devam ettirecek.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Haziran 2018 Çarşamba)

Bursa'da bugün havanın parçalı, çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra güneyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık en yüksek 30 derece dolaylarında seyredecek.

Bursa'da yarın için 29 derecelik hava sıcaklığı tahmini yapıldı. Yine yer yer gök gürültülü sağanak beklenmekte. 

Yağışlı hava pazara kadar etkisini devam ettirecek. 

Cuma 30, cumartesi 31, seçim günü olan pazarsa 29 derecelik sıcaklık tahmini yapıldı. 

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Adana'nın kuzeydoğusu, Kahramanmaraş'ın güneybatısı, Osmaniye, Hatay'ın kuzeyi, Eskişehir, Ankara'nın batı çevreleri, Balıkesir'in doğusu, Bursa'nın güneyi, Bilecik ve Sakarya'nın güney çevreleri, Erzurum, Kars ve Ardahan'da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, öğle saatlerinden sonra Akdeniz ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Adana'nın kuzeydoğusu, Kahramanmaraş'ın güneybatısı, Osmaniye, Hatay'ın kuzeyi, Eskişehir, Ankara'nın batı çevreleri, Balıkesir'in doğusu, Bursa'nın güneyi, Bilecik ve Sakarya'nın güney çevreleri, Erzurum, Kars ve Ardahan'da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, güneyinin ve doğusunun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Balıkesir'in doğusu, Bursa'nın güneyi, Bilecik ve Sakarya'nın güneyinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!