Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mayıs 2018 Cumartesi)

Bursa'da bugün hava sıcaklığı gün içerisinde en yüksek 31 derece olacak ve yer yer bazı bölgelerde gökgürültülü sağanak yağış görülecek.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mayıs 2018 Cumartesi)

Bursa'da hava sıcaklığı bugün 31 dereceye kadar yükselirken yağış uyarısı da yapıldı.

Meteorolojiden edinilen bilgilere göre, Bursa'da hafta sonunun ilk günü sıcaklık 30 derecenin üzerinde seyrederken özellikle bugün 12.00 ile 15.00 saatleri arasında hissedilecen sıcaklık 34 dereceye kadar yükseliyor.

Bursa'da bazı bölgeler cumartesi gününü sabah saatlerinden itibaren 18.00'a kadar yer yer sağanak ve gökgürültülü şekilde geçirebilir. Yağış etkisini akşam saatlerinden itibaren ise kaybediyor.

Bursa'da yarın hava sıcaklığı 3 derece düşerek 28 dereceye geriliyor ve gün içerisinden yerel olmak üzere yer yer sağanak yağışlı bir hava bekleniyor.

Bursa yeni haftaya çok bulutlu bir hava ile başlayacak ve sıcaklık 28 derece olacak. Salı gününden itibaren ise yağışlar Bursa'yı terk ediyor ve güneş yeniden etkili olmaya başlıyor.

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Çankırı, Çorum, Gümüşhane, Bayburt ile Tokat'ın doğusu, Sivas'ın kuzeyi, Kastamonu'nun iç kesimlerinin yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: bugün gerçekleşecek olan yağışların öğle saatlerinden sonra Çankırı, Çorum, Gümüşhane, Bayburt ile Tokat'ın doğusu, Sivas'ın kuzeyi, Kastamonu'nun iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında ani kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya kesimi ile zamanla bölge genelinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BILECIK °C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDIRNE °C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olmak üzere yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 26°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra il geneli kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı

KOCAELI °C, 29°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı olmak üzere il geneli kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!