Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Şubat 2019 Pazartesi)

Bursa sabah buz kesti. Ayaz etkili oldu. Sıcaklık kademeli olarak yükselmeye başlayacak. Bugün sıcaklık en yüksek 14 derece ölçülecek. Yer yer sis ve pus etkisini gösterdi. Parçalı bulutlu hava etkili olacak. Yarın 15 dereceye çıkacak hava sıcaklığı çarşamba 16 derece dolaylarında seyredecek. Perşembe yağmurla sıcaklıkta az da olsa düşüş gözlenecek. İşte Bursa'nın beş günlük hava durumunun detayları...

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Şubat 2019 Pazartesi)

Bursa'da sabah sıcaklık sıfır dereceye kadar indi. Ayaz etkili olurken sıcaklığın gün içinde kademeli olarak yükseleceği ifade edildi. 

Yer yer sis ve pus yüzünü gösterdi. Sıcaklık en yüksek 14 derece ölçülecek. Hava parçalı bulutlu. 

Termometreler yarın 15 dereceyi gösterecek. Hava yine parçalı bulutlu olacak. 

Çarşamba sis hadisesinin gözleneceği Bursa'da sıcaklık 16 dereceye çıkacak. 

Perşembe yağmur var. Sıcaklık 13 dereceye inecek. 

Yağış cuma kenti terk etse de sıcaklığı 12 dereceye çekecek. Haftanın son iş gününde Bursalıları kapalı bir hava karşılayacak. 

Öte yandan kış turizminin gözdesi beyaz cennet olarak adlandırılan Uludağ'da kar kalınlığı son olarak 170 cm ölçüldü. Zirvede önümüzdeki beş günlük süreçte yağış beklenmediği kaydedildi.

İŞTE BURSA'NIN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz, Ardahan ve Hatay çevreleri ile akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz kıyıları, Bartın, Sinop ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren doğusu ile akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, öğlen batısı ile akşam saatlerinden itibaren geneli kuzeydoğu, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde doğusu kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğlen geneli güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde batısı öğle saatlerinde geneli kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10- 30 km/sa), sabah saatlerinde kuzeyi ile öğle saatlerinde geneli kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10- 30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinde kuzeyi güneybatı, akşam güneyi batıdan, gece saatlerinde geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de sabah doğu ve kuzeydoğu, doğusu güneydoğu, öğle ve akşam saatlerinde geneli ile gece saatlerinde doğusu güneybatı, gece saatlerinde geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, öğle saatlerinden sonra yer yer 1,0m, Görüş: İyi, pus anında orta.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!