Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (17 Ocak 2018 Çarşamba)

Bursa'da bugün hava sıcaklığı en yüksek 13 derece olarak ölçülüyor. Hava çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve batı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/saat), gece saatlerinden sonra kuzeybatı yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Yarın hava soğuyacak. Karla karışık yağmur ve özellikle kentin yüksek kesimlerinde yer yer kar yağışı görülecek.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (17 Ocak 2018 Çarşamba)

Meteoroloji yetkilileri uyardı! Bursa'da bugün fırtına var!

Sıcaklık en yüksek 13 derece ölçülmekte. Hava çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve batı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/saat), gece saatlerinden sonra kuzeybatı yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) dikkatli ve tedbirli olunması şart.

Bursa'da deniz otobüsü seferleri de iptal edildi! İptal edilen seferleri öğrenmek için tıklayın!

Yarın hava iyice soğuyacak. Karla karışık yağmur ve özellikle kentin yüksek kesimlerinde yer yer kar yağışı görülecek. Sıcaklık en yüksek 4 derece olacak. 

Bursa'da cuma günü için 7 derecelik sıcaklık tahmini yapıldı. Ancak gece sıcaklığın eksi 4 dereceye kadar ineceği ifade edildi. Sert düşecek sıcaklık yine kentin yüksek kesimlerinde kar yağışına dönebilir. Ayaza karşı tedbirli olmakta fayda var.

Hafta sonu Bursa'da sıcaklıklar tekrar yükselişe geçecek. 

Cumartesi 11, pazarsa 13 derecelik hava sıcaklığı öngörüldü. Her iki gün de yağış beklenmemekte.

ULUDAĞ'DA SON DURUM

Kış turizminin gözdesi beyaz cennet olarak adlandırılan Uludağ'da bugün ve yarın kar yağışı etkisini sürdürecek. Zirvede kar kalınlığı son olarak 103 cm ölçüldü.

İŞTE BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!

BURSA'NIN İLÇELERİNDEKİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN!

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çorum, Tokat, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Sivas, Yozgat ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, gece saatlerinden sonra Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz kıyıları, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli, yer yer fırtına ve kuvvetli fırtına(60-90 KM/SAAT) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın akşam saatlerinden itibaren Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(60-80 KM/SAAT), Gece saatlerinden sonra Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeybatı yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına(70-90 KM/SAAT) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Çok bulutlu, Çanakkale'nin güney ilçeleri ve Balıkesir'in batı ilçeleri ile akşam saatlerinden sonra bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Çanakkale'nin güneyi ve Balıkesir'in batı ilçelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinden sonra Trakya'nın yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın akşam saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/sa), gece saatlerinden sonra kuzeybatı yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına(70-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!